Żyłem szczęśliwie (MP3)

Żyłem szczęśliwie
Pasjonująca opowieść Aleksandra Małachowskiego teraz również w formie audiobooka.

Polski polityk, dziennikarz i działacz społeczny opowiada o swoim życiu w niezwykle interesujący sposób.

Małachowski cofa się do czasów własnego dzieciństwa, przedstawia losy rodziny, która zajmowała poczesną pozycję wśród polskiej arystokracji, przedstawia towarzyszące życiu rodzinnemu tradycje. Wraca w tej części opowieści na Podole, gdzie się urodził i wychował. Obszernie też przybliża swoje losy z okresu II wojny światowej.

Audiobook to doskonała panorama dziejów Polski. Małachowski przedstawia swoje życie prywatne, ale opowiada też o pracy dziennikarza i pisarza. Jest uważany za znakomitego przedstawiciela reportażu literackiego. Jego życie zawodowe do 1980 roku łączyło się głównie z działalnością kulturalną.

Usłyszymy jednak także o wstąpieniu do Solidarności, zainteresowaniu polityką oraz pełnionej z powodzeniem funkcji posła i wicemarszałka Sejmu. Mimo zawirowań historii, na jakie przypadło życie Małachowskiego, w pełni świadomie zatytułował swoje wspomnienia „Żyłem szczęśliwie”.

Audiobook czyta Henryk Machalica.


Aleksander Małachowski (1924 -2004) dziennikarz, pisarz, działacz społeczny i polityk. Jako dziennikarz specjalizował się w reportażu literackim i publicystyce kulturalnej. Pisał dla „Współczesności” i „Kultury”. Pracował również w radiu i telewizji. Był członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Jego kariera polityczna rozpoczęła się w 1980 roku, kiedy przystąpił do NSZZ „Solidarność”. W latach 1991-2004 czterokrotnie uzyskiwał mandat poselski. W latach 1993-97 pełnił funkcję wicemarszałka sejmu.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Żyłem szczęśliwie" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.