Życie towarzyskie w PRL (Okładka miękka)

Życie towarzyskie w PRL

Życie towarzyskie w PRL (Okładka miękka)

Oferta specjalna -20%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • pasjonujesz się historią Polski
  • chcesz poznać czasy PRL-u
  • poznasz życie Polaków w latach 80' XX wieku

Kup na prezent
Po sukcesie książki ''Złota młodzież PRL'', Cezary Prasek prezentuje drugą odsłonę kulisów życia kulturalnego w latach komunizmu.

''Życie towarzyskie w PRL'' ukazuje, jak niepostrzeżenie ideologia wciskała się niemal w każdą szczelinę, jak przenikała nawet do stylu zabaw, potańcówek, jak władza próbowała kawiarnie zastąpić świetlicami.

Bo wówczas "wszystko było polityką". Również w czasie późnego PRL-u, gdy stalinizm odszedł szczęśliwie na karty historii. Polityczna czy też ideologiczna presja była nadal obecna w audycjach radiowych, w nowym medium, jakim była począwszy od połowy lat pięćdziesiątych telewizja, w kinie, nawet w piosence.

Emanacją tej ostatniej były powstałe w latach sześćdziesiątych festiwale piosenkarskie, których szczyt popularności przypadł na lata siedemdziesiąte. I mimo że Polacy często nabierali się na wciąż płonne obietnice lepszego życia, przez cały czas istnienia PRL -u na ogół opierali się odgórnej indoktrynacji. Próbowali żyć normalnie, chociaż istniały obszary, na których to było bardzo trudne.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Życie towarzyskie w PRL" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.