Życie sportowe w PRL (Okładka miękka)

Życie sportowe w PRL

Życie sportowe w PRL (Okładka miękka)

Oferta specjalna -29%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • w książce pojawiają się ciekawostki oraz anegdoty
  • zawiera liczne wypowiedzi sportowców
  • w opracowaniu ukazano ponurą rzeczywistość pierwszych lat powojennych
Niniejsza książka stanowi kontynuację Życia sportowego w Drugiej Rzeczypospolitej i prezentuje skomplikowane, ale naznaczone sukcesami, o jakich dziś możemy tylko pomarzyć, dzieje polskiego sportu w latach 1944-1989.

W opracowaniu ukazano ponurą rzeczywistość pierwszych lat powojennych, następnie żmudną drogę do zrównania się poziomem z międzynarodową elitą, który udało się utrzymać do końca lat siedemdziesiątych. W końcowym rozdziale opisano ostatnią dekadę Polski Ludowej, w tym letnie igrzyska 1988 roku, które oceniając lokatę w klasyfikacji punktowej zakończyły się dla naszego sportu gorzej niż… olimpiada w 1956 roku. Skoncentrowano się na odtworzeniu klimatu zawodów, zakulisowych rozgrywek, pozasportowych problemów, z jakimi borykali się zawodnicy oraz fachowej analizie ich występów i uzyskanych wyników.
W książce pojawiają się ciekawostki, anegdoty, cytaty ze znanych postaci uczestniczących w ówczesnym życiu sportowym, trenerów, działaczy oraz przede wszystkim liczne wypowiedzi sportowców - jej głównych bohaterów.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Życie sportowe w PRL" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.