Życie na miarę (Okładka miękka)

Życie na miarę

Życie na miarę (Okładka miękka)

Oferta specjalna -21%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • poznasz ciężkie realia, w których ludzie szyją twoje ulubione ubrania
  • to rzetelny reportaż, przedstawiający codzienne życie taniej siły roboczej
  • po przeczytaniu tej książki możesz zmienić swoje nastawienie do rynku mody

Dobra prezencja bywa kluczem do sukcesu, a metka na ubraniu ma znaczenie. Czasem to kwestia życia lub śmierci. Dla niektórych – dosłownie.


Blisko 1200 kobiet i mężczyzn zabitych pod gruzami Rana Plaza. Spalona szwalnia w Ashulii, w której pewnego wieczoru zamknięto pracowników na wyższych piętrach, by z płonącego budynku wynieść najpierw zawartość magazynu na parterze. Oburzające. Ale na miano skandalu zasługuje dopiero to, że za spodnie czy sukienkę, które w Bangladeszu uszyto za 10 zł, w polskim centrum handlowym musisz zapłacić dziesięć-piętnaście razy więcej.

 

Marek Rabij, dziennikarz działu gospodarczego tygodnika „Newsweek Polska” w maju 2013 roku – tuż po zawaleniu się Rana Plaza – pojechał do Dhaki poznać z bliska warunki, w jakich produkuje się w Bangladeszu ubrania dla polskich i zagranicznych marek. Rok później powraca na dłużej do banglijskich slumsów w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, czy katastrofa z 24 kwietnia 2013 r. wpłynęła jakoś na funkcjonowanie globalnego przemysłu odzieżowego.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Życie na miarę" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.