Zwycięskie opowieści (Okładka miękka)

Zwycięskie opowieści

Zwycięskie opowieści (Okładka miękka)

Oferta specjalna -21%

Kup na prezent
W dzisiejszych czasach wszyscy – świadomie bądź nieświadomie – zajmują się wywoływaniem emocjonalnego poruszenia wśród ludzi.

Warunkiem sukcesu coraz częściej jest umiejętność opowiadania przekonujących historii mających moc skłaniania wspólników, udziałowców, klientów i pracowników do tego, by podejmowali działania zgodne z naszymi oczekiwaniami. Krótko mówiąc, jeśli potrafisz je opowiadać, możesz sprzedać wszystko.

Z tej książki dowiesz się, jak to zrobić. Historie od niepamiętnych czasów wywoływały zainteresowanie ludzi i skłaniały ich do działania.

Dopiero niedawno stało się jednak jasne, że opowieści z przesłaniem – stworzone z myślą o przekazaniu konkretnego komunikatu – odgrywają niezwykle ważną rolę w przekonywaniu ludzi do poparcia wizji, marzenia lub sprawy.

Peter Guber, którego umiejętności w dziedzinie zarządzania i przedsiębiorczości przyczyniły się do jego sukcesu w wielu sferach aktywności zawodowej, od dawna wykorzystuje sztukę opowiadania historii z przesłaniem do motywowania ludzi, zdobywania ich przychylności, kształtowania postaw, wzbudzania entuzjazmu i nakłaniania do działań zgodnych z jego oczekiwaniami.

Jego talent do snucia opowieści przekształcił się w trakcie trwającej wiele lat kariery zawodowej menedżera wysokiego szczebla w branży rozrywkowej w umiejętność opartą na zestawie prostych zasad, za pomocą których każdy może osiągnąć swoje cele.

W Zwycięskich opowieściach Guber pokazuje, jak wyjść poza bezduszne slajdy, fakty i liczby zawarte w prezentacjach tworzonych przy pomocy programu PowerPoint oraz tworzyć opowieści z przesłaniem, będące przekonującymi wezwaniami do działania.

Oto niektóre z metod działania proponowanych przez Gubera:
  • Szybkie przykuwanie uwagi słuchaczy
  • Motywowanie ludzi za pomocą okazywania entuzjazmu
  • Budowanie opowieści na fundamencie zainteresowań słuchaczy
  • Zmienianie pasywnych słuchaczy w aktywnych uczestników opowieści
  • Używanie technik odwołujących się do emocji w celu wywołania dużego zaangażowania słuchaczy

Wiarygodności teorii o skuteczności historii z przesłaniem dodają liczne wypowiedzi gości Petera Gubera – mistrzów snucia zwycięskich opowieści, którzy dzielą się z autorem i z czytelnikami swoimi doświadczeniami. Do tego grona zaliczają się między innymi: założyciel serwisu YouTube Chad Hurley, trener NBA Pat Riley i inni.

Po zapoznaniu się z wypowiedziami tych niezwykłych ludzi będziesz wiedział, jak formułować i opowiadać naprawdę przekonujące historie, umożliwiające przekształcanie słuchaczy w pełnych pasji rzeczników realizacji twoich celów.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Zwycięskie opowieści" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.