Zniknięcie Słonia (ebook) (do pobrania)

Zniknięcie Słonia (ebook)

Zniknięcie Słonia (ebook) (do pobrania)

Oferta specjalna -9%
5.00 / 1 głosów

Kup na prezent
W tym zbiorze opowiadań, podobnie jak w Przygodzie z owcą i w Końcu Świata, Haruki Murakami powodowany geniuszem i odrobiną szaleństwa przypuszcza frontalny atak na normalność, zmieniając i całkowicie dowolnie kształtując rzeczywistość. Ptak nakręcacz każdego dnia nakręca sprężynę świata. Pracownik działu kontroli jakości doznaje olśnienia, patrząc na kangury, i dowiaduje się, czym jest wielka niekompletność. W ciało robotnika z fabryki słoni wnika od dawna poszukiwany przez policję tańczący karzeł. Atak irracjonalnego głodu powoduje, że młode małżeństwo dokonuje nocnego napadu na bar McDonalda. Dziewczyna odkrywa, że budzący grozę zielony zwierz, który rozkopuje ogródek, jest w niej zakochany, a ona nie potrafi mu się oprzeć.


Śmieszne, niezwykłe, wyjątkowe – wszystkie opowiadania zebrane w antologii Zniknięcie słonia są dowodem, że Haruki Murakami, mistrz formy, umie z całkowitą swobodą przekroczyć wszelkie granice między światem powieściowym i realnym.

O autorze:

Haruki Murakami urodził się w Kioto w 1949 roku. Dorastał w Kobe, mieście portowym, w którym szczególnie łatwo o kontakt z innymi kulturami. Interesuje się kulturą spoza Japonii, czyta literaturę amerykańską, słucha jazzu, ogląda hollywoodzkie produkcje.

Pierwsza powieść Hear the Wind Sing (Usłysz Śpiew wiatru), dostępną tylko w Japonii, wydał w roku 1979. Haruki Murakami to pisarz posiadający słuch absolutny, odbierający wszystkie tony absurdów i szaleństw życia.

Jego powieści przetłumaczono na kilkanaście języków i sprzedano w milionach egzemplarzy na całym świecie. Wydano je m.in. na Tajwanie, w Chinach, Rosji, Korei.

Haruki Murakami zdobył wszystkie, z możliwych do zdobycia, nagrody literackie w Japonii, w tym najważniejszą z nich – Yomiuri. Jest również tłumaczem o dużym dorobku; na japoński przełożył m.in. powieści Trumana Capote'a, Raymonda Carvera, Tima O'Briena, Scotta Fitzgeralda, Johna Irvinga.

Kupując ten produkt otrzymasz:

 • wersję, która zadziała na Twoim Kindlu

 • wersję bez zabezpieczeń DRM

 • 6 lutego 2015 KronikaKotaNakręcacza,

  Opowiadania bez zakończenia

  Nawet jeśli Murakami nie jest mistrzem zakończeń, to jego opowiadania zachwycają. Ujęcie, pomysł i forma autora są nie do podrobienia. I tylko Murakam... czytaj >
  Nawet jeśli Murakami nie jest mistrzem zakończeń, to jego opowiadania zachwycają. Ujęcie, pomysł i forma autora są nie do podrobienia. I tylko Murakamiemu można uwierzyć, jeśli słoń znika...

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1