Zniewolony (Okładka miękka)

Zniewolony

Zniewolony (Okładka miękka)

Oferta specjalna -25%
5.00 / 1 głosów

Kup na prezent

DO KOŃCA PROMOCJI

To wydarzyło się naprawdę! Wstrząsające wspomnienia Solomona Northupa, wolnego człowieka, który stał się niewolnikiem! Jest rok 1841. Na dwadzieścia lat przed wybuchem wojny secesyjnej Solomon Northup – wolny i wykształcony człowiek z Północy, ojciec dwojga dzieci, szczęśliwy mąż i szanowany obywatel – zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Tak rozpoczyna się trwająca dwanaście lat dramatyczna odyseja człowieka, który wbrew otaczającej go brutalnej rzeczywistości próbuje przetrwać i nigdy nie tracić nadziei na wolność. Po jakimś czasie spisuje swoją historię – poruszające świadectwo tego, czym było niewolnictwo w XIX-wiecznej Ameryce. Człowiek raz wolny, pozostanie nim na zawsze. Film na podstawie wspomnień Northupa zachwycił rzesze krytyków i został okrzyknięty przez publiczność absolutnym arcydziełem! W obsadzie m.in. Chiwetel Ejiofor, Michael Fassbender, Benedict Cumberbatch, Brad Pitt, Paul Giamatti!
 • 2 marca 2015 ASido,

  Poruszająca historia

  Skłaniająca do refleksji opowieść o rasizmie, ale także o tym jak łatwo życie może nam się wymknąć i odwrócić do góry nogami. Zdecydowanie polecam, je... czytaj >
  Skłaniająca do refleksji opowieść o rasizmie, ale także o tym jak łatwo życie może nam się wymknąć i odwrócić do góry nogami. Zdecydowanie polecam, jeden z lepszych filmów ostatnich lat.

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1