Zniewolony (Okładka miękka)

Zniewolony

Zniewolony (Okładka miękka)

Oferta specjalna -26%
5.00 / 1 głosów

To wydarzyło się naprawdę! Wstrząsające wspomnienia Solomona Northupa, wolnego człowieka, który stał się niewolnikiem! Jest rok 1841. Na dwadzieścia lat przed wybuchem wojny secesyjnej Solomon Northup – wolny i wykształcony człowiek z Północy, ojciec dwojga dzieci, szczęśliwy mąż i szanowany obywatel – zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Tak rozpoczyna się trwająca dwanaście lat dramatyczna odyseja człowieka, który wbrew otaczającej go brutalnej rzeczywistości próbuje przetrwać i nigdy nie tracić nadziei na wolność. Po jakimś czasie spisuje swoją historię – poruszające świadectwo tego, czym było niewolnictwo w XIX-wiecznej Ameryce. Człowiek raz wolny, pozostanie nim na zawsze. Film na podstawie wspomnień Northupa zachwycił rzesze krytyków i został okrzyknięty przez publiczność absolutnym arcydziełem! W obsadzie m.in. Chiwetel Ejiofor, Michael Fassbender, Benedict Cumberbatch, Brad Pitt, Paul Giamatti!
 • 2 marca 2015 ASido,

  Poruszająca historia

  Skłaniająca do refleksji opowieść o rasizmie, ale także o tym jak łatwo życie może nam się wymknąć i odwrócić do góry nogami. Zdecydowanie polecam, je... czytaj >
  Skłaniająca do refleksji opowieść o rasizmie, ale także o tym jak łatwo życie może nam się wymknąć i odwrócić do góry nogami. Zdecydowanie polecam, jeden z lepszych filmów ostatnich lat.

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1