Złodziejka książek (Okładka twarda)

Złodziejka książek

Złodziejka książek (Okładka twarda)

Oferta specjalna -7%
5.00 / 1 głosów

Liesel Meminger swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki „Podręcznikowi grabarza” uczy się czytać i odkrywa moc słów. Później przyjdzie czas na kolejne książki: płonące na stosach nazistów, ukryte w biblioteczce żony burmistrza i wreszcie te własnoręcznie napisane… Ale Liesel żyje w niebezpiecznych czasach. Kiedy jej przybrana rodzina udziela schronienia Żydowi, świat dziewczynki zmienia się na zawsze…


Markus Zusak urodził się w 1975 roku. Dorastał w Sydney, gdzie wciąż mieszka z żoną i dwójką dzieci. Jest autorem pięciu powieści, w tym „Posłańca” oraz „Złodziejki książek” – międzynarodowego bestsellera, przetłumaczonego na ponad czterdzieści języków.

Jednak największy sukces odniosła „Złodziejka książek”. Od pierwszego wydania w 2005 roku powieść przez 375 tygodni znajdowała się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Do dziś zajmuje pierwsze miejsca na listach bestsellerów Amazon.com, Amazon.co.uk, „New York Timesa” oraz podobnych listach w wielu krajach Ameryki Południowej, Europy i Azji. Zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia oraz została sfilmowana.
 • 25 kwietnia 2015 KronikaKotaNakręcacza,

  Ponadczasowa

  Piękna, ponadczasowa opowieść o wojnie, miłości i rodzinie. Należy się spodziewać, że wejdzie do światowego kanonu lektur obowiązkowych - nie dlatego,... czytaj >
  Piękna, ponadczasowa opowieść o wojnie, miłości i rodzinie. Należy się spodziewać, że wejdzie do światowego kanonu lektur obowiązkowych - nie dlatego, że jest popularna, ale dlatego, ze jest tak ważna i tak pięknie napisana.

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1