Ziemianie wobec wojny (Okładka miękka)

Ziemianie wobec wojny

Ziemianie wobec wojny (Okładka miękka)

Oferta specjalna -22%
5.00 / 2 głosów

Kup na prezent
Książka Marcina Chorązkiego jest próbą naukowego opisu ostatnich lat ziemiaństwa w Krakowskiem. Poszukiwaniem odpowiedzi na szereg pytań związanych z postawami ziemian w tym czasie, i okolicznościami, z którymi przyszło im się zmierzyć. Autor szeroko przedstawiając losy indywidualne konsekwentnie osadza je w kontekście historycznym i mentalnym lat okupacji na ziemi krakowskiej. Dzięki temu w wielu miejscach ukazuje fakty i zjawiska przełamujące rozpowszechnione stereotypy. Nie unikając tematów kontrowersyjnych, przybliża nam realia przeszłości nie tak bardzo odległej, ale niemal całkowicie zapomnianej.
 • 30 lipca 2015 HeniaPietrzak,

  Inteligentna lektura

  Portret typowego ziemianina, jego poglądów, wierzeń i stylu życia, które należało dostosować do istniejących okoliczności. Oto jak przetrwali ziemiani... czytaj >
  Portret typowego ziemianina, jego poglądów, wierzeń i stylu życia, które należało dostosować do istniejących okoliczności. Oto jak przetrwali ziemianie, ale już w oderwaniu od ziemi.
  24 lipca 2015 emeryt856,

  Szczerze polecam

  Przekonaj się jak wyglądały metody oporu wobec wroga podczas II wojny światowej, jak radzili sobie właściciele ziemscy i inteligencja, z jakimi przeci... czytaj >
  Przekonaj się jak wyglądały metody oporu wobec wroga podczas II wojny światowej, jak radzili sobie właściciele ziemscy i inteligencja, z jakimi przeciwnościami musieli się zmierzyć i jak wyglądało życie.

5.00

Na podstawie 2 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1