Zew krwi (MP3)

Zew krwi
Najwspanialsze fragmenty jednej z najpiękniejszych opowieści o sile natury i przyrodzie.

Audiobook „Zew krwi” w interpretacji Janusza Szydłowskiego to godzinne nagranie zawierające wyimki z powieści Jacka Londona. Przygotowane zostało z myślą o młodych słuchaczach. Dzięki skróconej wersji nagranie może być prezentowane nawet uczniom początkowych klas szkoły podstawowej. Rozbudzi to ich wyobraźnię i przeniesie do znakomicie opisanego przez autora świata. Alaska początku XX wieku to głównie dzika przyroda, śnieg i mróz. Takie warunki są trudne dla głównego bohatera – psa Bucka, który został wychowany na wsi i nie zna życia w głuszy. „Zew krwi” przedstawia jego wędrówkę przez tereny Alaski. To wzruszająca, pełna dynamicznych opisów opowieść o przyrodzie, przyjaźni i wzajemnej pomocy.

Audiobook umożliwi młodszym słuchaczom poznanie jednej z klasycznych powieści przygodowych, która od pokoleń fascynuje nowe pokolenia i uważana jest za jedną z lepszych publikacji Jacka Londona. Nagranie zrealizowane przez wydawnictwo Gamma to jedna z części cyklu audiobooków prezentujących skrócone klasyki literatury światowej, między innymi takie tytuły jak „Trzej muszkieterowie”, „Robin Hood”, „Przygody Robinsona Kruzoe”.

Od ponad stu lat powieść Londona nadal wciąga do swego świata coraz to nowych czytelników. Nie przez przypadek „Zew krwi” nazywany jest największym osiągnięciem pisarza. Opowieść ta, to nie tylko historia gorączki złota w Yukon, czy szkic relacji pomiędzy zwierzęciem a człowiekiem, to przede wszystkim szczera i pasjonująca historia Bucka. Pośród lodu, śniegu i wszechogarniającego zimna znajduje się opis ciężkiego życia psa będącego skazanym na łaskę ludzi – tych dobrych i tych złych. Jak się skończy historia Bucka? Czym jest tytułowy zew krwi? O tym posłuchajcie sami.

Powieść kilkakrotnie ekranizowana.

Jack London – poszukiwacz złota, pirat ostrygowy, gazeciarz, marynarz, korespondent wojenny, kłusownik ale przede wszystkim pisarz. Zasłynął dzięki powieści „Zew krwi”, jest także twórcą „Białego kła”, czy ”Martina Edena”. W swoich utworach często wykorzystywał wątki autobiograficzne. Zmarł w wieku 40 lat.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Zew krwi" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.