Zerwa (Okładka miękka)

Zerwa
Remigiusz Mróz powraca z piątą częścią bestsellerowego cyklu z komisarzem Wiktorem Forstem! Piąty tom zatytułowany „Zerwa” będzie zarazem ostatnim, zamykającym trzymającą w napięciu, krwawą pentalogię. Jeśli sądzisz, że historia zbrodni Bestii z Giewontu została ostatecznie zakończona, przygotuj się na mrożącą krew w żyłach niespodziankę…

Po dramatycznych wydarzeniach ze słonecznego, hiszpańskiego Alicante Wiktor Forst, były komisarz po przejściach, budzi się w szpitalu w Zakopanem. Nie pamięta, jak się tam znalazł, nie może sobie przypomnieć, co robił i gdzie przebywał od czasu, gdy wyjechał z Polski. Niestety, nie pamięta także o tajemniczej zawartości pewnej skrzynki pocztowej…

Tymczasem na mieszkańców Zakopanego ponownie pada blady strach. Powodem tego jest kolejne już makabryczne znalezisko, którego dokonano na Rysach. W środku sezonu, kiedy stolica polskich Tatr i okoliczne górskie szlaki aż roją się od turystów, krew kolejnej ofiary naznaczyła górski szczyt – dokładnie na granicy Polski i Słowacji morderca pozostawił okaleczone zwłoki pewnego starszego mężczyzny. Jakby tego było mało, na jego torsie sprawca wyrył w skórze napis po łacinie: „Revertar ad Ierusalem in misericordiis”. Nikt nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że odpowiedzialny za ten straszny czyn jest ten, który niedawno sterroryzował całe Podhale, brutalnie zabijając swoje ofiary… Ale jak to możliwe, skoro wszyscy byli przekonani, że ta historia ostatecznie się zakończyła? Jak będzie przebiegało śledztwo, w które z racji miejsca znalezienia ciała, zaangażowane będą zarówno polskie, jak i słowackie służby? Czy Wiktor Forst zaangażuje się w sprawę? Czy dowie się, co tak naprawdę stało się z Olgą Szrebską?

Odpowiedzi na te i wszystkie inne pytania, które kłębią się w Twojej głowie, znajdziesz w „Zerwie”! To już piąta, po „Ekspozycji”, „Przewieszeniu”, „Trawersie” i „Deniwelacji”, odsłona cyklu powieści sensacyjno-kryminalnych autorstwa najpopularniejszego obecnie pisarza młodego pokolenia. Remigiusz Mróz już nieraz udowodnił, że potrafi utrzymać czytelnika w napięciu od pierwszej aż do ostatniej strony, umiejętnie sprowadzając go na manowce i skutecznie powstrzymując go od zbyt szybkiego rozwiązania zagadek. Cykl z Wiktorem Forstem jest drugą najchętniej czytaną serią wydawniczą młodego pisarza, cieszącą się popularnością podobną do jego flagowej serii z mecenas Joanną Chyłką w roli głównej. Nic więc dziwnego, że obydwie, obok serii political fiction „W kręgach władzy”, już wkrótce doczekają się ekranizacji!

Remigiusz Mróz – doktor nauk prawnych z wykształcenia, z zawodu cieszący się niespotykaną popularnością pisarz. Mimo że autor ma zaledwie 31 lat, jego książki – których wydał już niemal trzydzieści – sprzedały się już w łącznym nakładzie przekraczającym dwa miliony egzemplarzy. Liczba ta z pewnością wzrośnie, jako że wkrótce powieści Mroza zaczną ukazywać się także na rynkach zagranicznych. Najbardziej znane jego powieści to m.in. te należące do cyklu z Joanną Chyłką („Kasacja”, „Zaginięcie”, „Rewizja”, „Immunitet”, „Inwigilacja”, „Oskarżenie” i „Testament”), te składające się na serię „W kręgach władzy” („Wotum nieufności” i „Większość bezwzględna”), a także kilka niezależnych powieści należących do różnych gatunków literackich, jak „Behawiorysta”, „Czarna Madonna” i „Nieodnaleziona”.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Zerwa" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.