Zeno Clash (PC cyfrowe)

Zeno Clash

Zeno Clash (PC cyfrowe)

3.88 / 8 głosów

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • masz dość sztampowych produkcji, szukasz kreatywnych gier
 • kiedy tylko możesz, zawsze walczysz wręcz
 • lubisz uciekać przed rodzeństwem
 • Steam
 • PC
 • polskie napisy
 • 21-04-2009
 • 2 GB
 • Produkt dostępny wyłącznie na terytorium Polski
 • ACE Team
 • ACE Team
 • Steam
 • System operacyjny: Windows XP SP2 / Vista;Procesor: Intel Pentium IV 3,0 GHz/AMD Athlon 64 3,0 GHz; Pamięć RAM:1 GB; Dysk twardy: 3,5 GB wolnego miejsca; Karta graficzna: 128 MB, Pixel Shader 2.0 (GeForce 6600/Radeon 9600); Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c; Pełne wymagania sprzętowe znajdziesz na stronie naszej pomocy technicznej.
Dlaczego Ghat, bohater Zeno Clash, zabił Matko-Ojca? Może miał dość patologii w rodzinie... Miasto Halstedom od dawna nie widziało takiej zbrodni. Bardzo liczne rodzeństwo naszego bohatera chce się na nim zemścić i ukarać za popełnioną zbrodnię. Dobrze, że tajemnicza Deadra postanawia mu pomóc.

Zeno Clash to gra akcji z dużym naciskiem na walkę wręcz. Sterujesz z perspektywy pierwszej osoby. Twoim głównym orężem są twoje pięści. Owszem, znajdziesz broń, ale akurat w tej grze przywalenie komuś lewym sierpowym sprawia niespotykaną w innych tytułach frajdę.

A ręka świerzbić będzie nieraz - świat gry jest naprawdę... inny. Zeno Clash w niczym nie przypomina typowych gier fantasy. Surrealistyczna grafika przywodzi na myśl obrazy malarzy takich jak Dali czy Beksiński. Na swojej drodze spotkasz cudaczne stwory, żywcem wyjęte z sennych koszmarów. No i do tego ta pokręcona fabuła - to dzięki tym elementom Zeno Clash jest tak wyjątkowe.
 • PC
 • polskie napisy
 • 21-04-2009
 • 2 GB
 • Produkt dostępny wyłącznie na terytorium Polski
 • ACE Team
 • ACE Team
 • Steam
 • System operacyjny: Windows XP SP2 / Vista;Procesor: Intel Pentium IV 3,0 GHz/AMD Athlon 64 3,0 GHz; Pamięć RAM:1 GB; Dysk twardy: 3,5 GB wolnego miejsca; Karta graficzna: 128 MB, Pixel Shader 2.0 (GeForce 6600/Radeon 9600); Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c; Pełne wymagania sprzętowe znajdziesz na stronie naszej pomocy technicznej.

Kupując ten produkt otrzymasz:

 • polską wersję językową

 • pewność, że wspierasz twórców, ponieważ dostaną kasę bezpośrednio od nas

 • 15 kwietnia 2013 Ksiądz Malkavian,

  Fabuła jak u Lynch'a, akcja jak w filmach wuxia!

  Świat tego punk fantasy jest miażdżąco-intrygująco-pokręcony. Nie wiem na jakiej diecie są twórcy gry, ale im służy. I dzięki temu nam również. Ale od... czytaj >
  Świat tego punk fantasy jest miażdżąco-intrygująco-pokręcony. Nie wiem na jakiej diecie są twórcy gry, ale im służy. I dzięki temu nam również. Ale od początku: Grafika - ma swój specyficzny urok. Dobra, trudno tu o jakieś realistyczne oddanie wyglądu postaci czy miejscami ich proporcji, ale w tej grotesce jest metoda. Całość jakby z pogranicza snu i kreskówki, badziej jednak w kierunku obrazów Dali'ego czy też Bosch'a. Dźwięk - bardzo dobra ścieżka dźwiękowa. Jak choćby utwór grający przy pojedynkach z Łowcą, który to kawałek i jego klątwy (Łowcy, znaczy się) rzucane w trakcie walki tylko nakręca absurdalność całego starcia i wykorzystanego przez oponenta... arsenału. Fabuła - dwutorowa i zaskakująca. Akcja zaczyna się od ucieczki z Halstedomu i poprzecinana jest reminescencjami z niedalekiej tajemniczej przeszłości Ghat'a. Obfituje w spotkania z wyjątkowo dziwnymi stworzeniami i osobliwymi indywiduami (choćby Korwidzi). Owszem, postacie miejscami o karykaturalnej wręcz konstrukcji psychicznej, ale taka właśnie jest rzeczywistość świata tej gry. Szkoda jednak że tak szybko przyjdzie nam tryb fabularny ukończyć. Grywalność - bardzo fajny system walki wręcz i wciągająca fabuła, choć dla wyszukanych gustów. Brakuje trybu wieloosobowego, ale cóż... Mnie to nie przeszkadza. Polecam!
  20 marca 2013 AdisPaxus,

  Pozytywnie porąbane,ale nie wystarczające

  Świat gry jest tak porąbany jak się tego spodziewałem,bijatyka jest przyjemna, ale fabuła gry jest bardzo nijaka i chociaż końcówka trochę nadrabia to... czytaj >
  Świat gry jest tak porąbany jak się tego spodziewałem,bijatyka jest przyjemna, ale fabuła gry jest bardzo nijaka i chociaż końcówka trochę nadrabia to nie czuć tu za grosz wielkiej podróży, którą przebywamy. A największą wadą jest to, że walczymy cały czas z tymi samymi przeciwnikami w kółko.Na końcu miałem wrażenie, że cała ta gra to tylko wstęp do drugiej części. Ma jednak swój nieprzeciętny klimat więc jeśli macie ochotę zanurzyć się w pozytywnie popapranym świecie, za naprawdę małe pieniądze to radzę wypróbować samemu :)
  28 stycznia 2013 easy_going,

  Zachwyca klimatem ale nie jest bez wad

  Gierka miażdży fascynującym designem i niepokojącą ścieżką dźwiękową. Mało jest tytułów tak pokręconych jak Zeno Clash. Gameplayowo trochę niedopraco... czytaj >
  Gierka miażdży fascynującym designem i niepokojącą ścieżką dźwiękową. Mało jest tytułów tak pokręconych jak Zeno Clash. Gameplayowo trochę niedopracowana, na szczęście nic, co zabijałoby zabawę. To produkcja niezależna, więc nie dziwota, że ekipa nie do końca dała radę wszystko dopracować. Trochę za krótka jak na mój gust, nawet jak na dzisiejsze standardy. Ale i tak polecam!
 • 9 grudnia 2012 evilkorniszon,

  Klimat bardzo ciekawy, ale...

  Zeno Clash jest bardzo wciągającym i klimatycznym produktem, ale w mojej opinii sterowanie całkowicie nie przystaje do tego typy rozgrywki. Dużo bardz... czytaj >
  Zeno Clash jest bardzo wciągającym i klimatycznym produktem, ale w mojej opinii sterowanie całkowicie nie przystaje do tego typy rozgrywki. Dużo bardziej przyjazny graczowi byłby widok z perspektywy 3 osoby, a nie pierwszej. Poza tym samych przeciwników jest zbyt mało, kiedy po raz enty walczę z tymi samymi oponentami to z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę powiedzieć, że jest to wynikiem lenistwa programistów. Jest to o tyle irytujące, że każda postać praktycznie walczy tak samo, z nielicznymi wyjątkami, jak ciężcy przeciwnicy.
  29 października 2012 Joszo,

  Kocham

  Uwielbiam pokręcony klimat. Do tego genialnie pokazana walka. 5/5
  Uwielbiam pokręcony klimat. Do tego genialnie pokazana walka. 5/5
  21 października 2012 rbjpl,

  Pokręcony.

  Pozytywnie pokręcony tytuł, w który powinien zagrać każdy, kto lubi surrealistyczne klimaty. Komu są one obojętne (jak mi) - również.Gra wciąga, choci... czytaj >
  Pozytywnie pokręcony tytuł, w który powinien zagrać każdy, kto lubi surrealistyczne klimaty. Komu są one obojętne (jak mi) - również.Gra wciąga, chociaż jest nieco krótka. Ukończenie kampanii i trybu areny zajęło mi ~12 godzin. Rozgrywka jest przyjemna, nie nudzi. Z niecierpliwością czekam na drugą część!
 • 16 października 2012 kal3jdoskop,

  Sycąca jak pieczeń z mamuta!

  Może i te 5 gwiazdek dałem nieco na wyrost, ale nie mogłem się powstrzymać-bo tak bardzo urzekła mnie rozgrywka w Zeno Clashu. Błędem byłoby nazwanie ... czytaj >
  Może i te 5 gwiazdek dałem nieco na wyrost, ale nie mogłem się powstrzymać-bo tak bardzo urzekła mnie rozgrywka w Zeno Clashu. Błędem byłoby nazwanie jej FPS-em, to już prędzej coś, co z angielskiego nazwano "First Person Brawler". A walka wręcz jest naprawdę sycąca i do tego intuicyjna-o ile w pierwszym wydaniu Kronik Riddicka nigdy nie byłem w stanie przyzwyczaić się do tamtejszej specyfiki walki wręcz, tutaj dokonałem tego bez problemu. Tak powinna wyglądać porządna gra indie-tutaj wszystko jest nietypowe i w pewnym sensie innowacyjne. Począwszy od stylu rozgrywki (nastawionego, jak już wspomniałem, na walkę wręcz) przez oprawę graficzną (póki co nie widziałem drugiego FPS-a z takim niesamowitym światem) skończywszy na wątku fabularnym(a ten również jest niebanalny-nie ma co się nastawiać na prostą opowiastkę o dobru i złu-bo tutaj każdy ma swoje, dość mocne zresztą, racje).Dodam może, że jest to póki co jedyny tytuł steamowy, w którym zdobyłem 100% osiągnięć-bo chciałem z tej gry wycisnąć wszystko, co tylko było możliwe do wyciśnięcia. Grę przeszedłem dwa razy, a i tak potem powtarzałem sobie ulubione fragmenty. Jedyne, co mógłbym jej zarzucić, to brak multiplayera... I w sumie chciałoby się więcej plansz, wrogów... Co chyba nie dziwi, zważywszy na to, że takich gier chce się jak najwięcej. Polecam oburącz i z przytupem, zwłaszcza jeśli ostatnio cierpimy na znudzenie większością ogrywanych tytułów-bo nie wyobrażam sobie, jak przy Zeno Clash można się nudzić :)
  11 października 2012 Ravushimo,

  Re: I jak?

  Jeden z ciekawszych fpsów w ostatnich latach. Świetny art-style napędzany sourcem (Half-Life 2, TF2, Portal czy Dota2), wiec z rozsądnymi i na dzień d... czytaj >
  Jeden z ciekawszych fpsów w ostatnich latach. Świetny art-style napędzany sourcem (Half-Life 2, TF2, Portal czy Dota2), wiec z rozsądnymi i na dzień dzisiejszy śmiesznymi wymaganiami sprzętowymi. Jedyne co mi w grze przeszkadza to... długość rozgrywki - dwie godziny to słaby wynik na "luźne" granie. Oczywiście trzeba wsiąść pod uwagę, że to gra za dyszkę, była też w paczce Indie Royale. Tak czy siak warto i od siebie polecam. ;)

3.88

Na podstawie 8 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1