Zawał (MP3)

Zawał

Zawał (MP3)

Autobiograficzne zapiski z czasów, kiedy Miron Białoszewski przebywał w szpitalu i sanatorium. Notował wówczas drobne uwagi, które złożyły się na swoisty dziennik. Poeta, choć pamięta o swoim ciężkim stanie, koncentruje się raczej na tym, co dzieje się wokół. Audiobook „Zawał” to charakterystyczny dla Białoszewskiego fotograficzny zapis rzeczywistości tworzony językiem, za który czytelnicy i słuchacze tak lubią autora – jasnym, rytmicznym, dosłownie opisującym otoczenie. Nawet tworzonej przez niego prozy słucha się trochę tak, jak jego poezji.

„Zawał” to kronika choroby, ale również pragnienia życia, barwna, prawdziwa opowieść o Polsce z połowy lat 70. Publikacja tak wyjątkowa jak sam autor.

Słuchając „Zawału” zetkniemy się z postaciami z codzienności Białoszewskiego, które były nierozerwalnie związane z polską kulturą tamtego okresu.


Miron Białoszewski (1922-1983) poeta, prozaik, dramaturg. Zgodnie wpisywany na listę najważniejszych postaci polskiej literatury XX wieku. Ze względu na swoisty styl twórczości literackiej i filozofię życia uznawany jest za postać wyjątkową. Cechą charakterystyczna jego poezji jest gra ze słowem. Miron Białoszewski często wykraczał poza granice przyjętego języka literackiego i schematy językowe.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Zawał" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.