Zapiski do autobiografii (MP3)

Zapiski do autobiografii

Zapiski do autobiografii (MP3)

Audiobook „Zapiski do autobiografii” to zbiór wspomnień wybitnej postaci polskiej nauki, jednego z najważniejszych filozofów XX wieku, Władysława Tatarkiewicza.

Z właściwą sobie skromnością, zebrał refleksje dotyczące własnego życia, ale również wydarzeń politycznych i społecznych, jakie miały na to życie wpływ i opisał je, wzbogacając o element filozoficzny.

Tatarkiewicz, świadek wielkiej historii XX wieku i piękny umysł, umiejętnie łączy naukę z osobistymi przemyśleniami. W efekcie słuchacz może zatopić się w świat filozofii i poznać niezwykłą postać, która na przestrzeni lat przybliżała Polakom historię filozofii.

Punktem wyjścia do tych refleksji były zawsze osobiste przeżycia autora. Poznanie jego osobistych losów z pewnością będzie doskonałym uzupełnieniem szerokiej twórczości Tatarkiewicza, który w swojej pracy naukowej umiejętnie łączył dziedziny takie jak filozofia, muzyka, sztuki piękne.

Jest autorem semantycznej analizy szczęścia i rozważań na temat przeżyć człowieka szczęśliwego i nieszczęśliwego. Jakie było jego życie? Audiobook udowadnia, że w pewnością interesujące i pełne mądrych refleksji.

Książkę w wersji audio czyta Henryk Drygalski.

Władysław Tatarkiewicz (1886-1980) - był jednym z najsłynniejszych, polskich filozofów XX wieku. Zajmował się również historią filozofii, etyką, estetyką i historią sztuki. Prowadził wykłady na wyższych uczelniach w Polsce i poza granicami kraju. Był naukowcem charakteryzującym się ogromną wszechstronnością, w swych pracach poruszał zagadnienia z teorii muzyki, poezji, plastyki. Omówił szczegółowo genezę, rozwój oraz znaczenie podstawowych pojęć estetyki. Jest autorem semantycznej analizy szczęścia i rozważań na temat przeżyć człowieka szczęśliwego i nieszczęśliwego. Do jego najsłynniejszych dzieł należy 3-tomowa „Historia filozofii” i „Historia estetyki”.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Zapiski do autobiografii" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.