Zanim znowu zabiję (MP3)

Zanim znowu zabiję
Trzeci kryminał z Rudolfem Heinzem!

Rzecz się dzieje w środowisku piłkarskim i nie tyle chodzi o korupcję, co o serię makabrycznych zabójstw. Samobójcza śmierć znanego zawodnika, ongiś reprezentanta Polski, uruchamia lawinę zdarzeń, które dla głównego bohatera powieści, komisarza Rudolfa Heinza, policyjnego profilera, oznaczają przede wszystkim zasadnicze zmiany w jego pokręconym życiu osobistym. Dwa tygodnie później bowiem przybywa do Rudolfa tatuś - Józef Heinz - były trener piłkarski, prosząc syna o wyjaśnienie samobójstwa zawodnika. Nie potrafiąc odmówić Rudolf Heinz angażuje się w półprywatne dochodzenie, wpada na dziwny trop – i tak wypływa dawna sprawa o kryptonimie ZZZ. Jej nazwa nawiązywała do listu, który pozostawił sadystyczny morderca.

Tymczasem w długi weekend majowy ze szpitala psychiatrycznego ucieka Inkwizytor, by wyrównać rachunki z Heinzem i resztą świata. Mariusz Czubaj (ur. 1969) – profesor antropologii kultury w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, autor powieści kryminalnych. Zajmuje się badaniami nad kulturą popularną, w tym kulturą fanowską oraz antropologią sportu. Opublikował książki: Biodra Elvisa Presleya. Od paleoherosów do neofanów, W stronę miejskiej utopii, Krwawa setka. 100 najważniejszych powieści kryminalnych (razem z Wojciechem Bursztą), Etnolog w Mieście Grzechu. Powieść kryminalna jako świadectwo antropologiczne oraz Postfutbol. Antropologia piłki nożnej (razem z Jackiem Drozdą i Jakubem Myszkorowskim). Z Markiem Krajewskim napisał kryminały Aleja samobójców oraz Róże cmentarne.

W cyklu z profilerem Rudolfem Heinzem ukazały się dwa tomy – 21:37 (W.A.B. 2008) oraz Kołysanka dla mordercy (W.A.B. 2011, wydanie audio BA 2010). Za 21:37 Mariusz Czubaj otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej i sensacyjnej. Obecnie autor pracuje nad czwartym kryminałem o Heinzu.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Zanim znowu zabiję" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.