Zakazane wrota (MP3)

Zakazane wrota
Audiobook to zapis niezwykłego reportażu z samego środka Chin.

Tiziano Terzani, włoski pisarz i dziennikarz nie tylko pojechał do Państwa Środka, ale zabrał ze sobą rodzinę i postanowił zamieszkać w Pekinie.

Po czteroletnim pobycie i próbie życia życiem przeciętnego Chińczyka, opisał wszystko w „Zakazanych wrotach”. To nie tylko relacja z podróży Europejczyka do zupełnie innej kultury, to próba opisania tej kultury widzianej oczami kogoś, kto funkcjonuje w niej naprawdę.

Usłyszymy w audiobooku zapis codzienności: dzieci Terzaniego chodziły do miejscowej szkoły, on sam poruszał się rowerem i hodował świerszcze, rozmawiał z sąsiadami, współpracownikami tak, jakby się tam urodził, bo jego wybór stylu życia doprowadził do tego, że z czasem jego chińscy znajomi uznali go za swojego i pozwolili obserwować ich życie z bliska, bez barier, jakie zazwyczaj towarzyszą zetknięciu się kultur.

Doskonała opowieść, której słucha się jak dobrej obyczajowej powieści i niezwykle interesującego reportażu z podróży. Co ważne, autor nie unikał również tematów, które z Chinami kojarzą się nawet przeciętnemu odbiorcy przekazów medialnych. Usłyszymy także o kontroli urodzin, przymusowych aborcjach, sytuacji w Tybecie.

Audiobook „Zakazane wrota” to kompletny obraz Chin.

Książkę w wersji audio czyta Jakub Kukla.

AUTOR

Tiziano Terzani (1938–2004) – reporter, pisarz, podróżnik. Ukończył prawo w Pizie i Leeds, studiował sinologię na nowojorskim uniwersytecie Columbia. Współpracował głównie z tygodnikiem „Der Spiegel”, publikował też m.in. w „Corriere della Sera”, „L’Espresso” i „La Repubblica”. Komentował najważniejsze wydarzenia na kontynencie azjatyckim. W Wietnamie obserwował upadek Sajgonu, a swoje wrażenia zebrał w dwóch książkach: Pelle di leopardo (1973) i Giai Phong! (1976). W latach dziewięćdziesiątych był świadkiem rozpadu Związku Radzieckiego, z czego zdał relację w Buonanotte, signor Lenin (1992). Po 11 września 2001 roku podróżował po Afganistanie, Pakistanie i Indiach; z pisanych stamtąd reportaży powstały jego Listy przeciwko wojnie (2002). W Polsce ukazały się: Powiedział mi wróżbita. Lądowe podróże po Dalekim Wschodzie (2008), Nic nie zdarza się przypadkiem (2009), W Azji (2009) i Koniec jest moim początkiem (2010).

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Zakazane wrota" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.