Zadania z olimpiad matematycznych z całego świata Teoria liczb, algebra i elementy analizy matematycznej (Okładka miękka)

Zadania z olimpiad matematycznych z całego świata Teoria liczb, algebra i elementy analizy matematycznej

Zadania z olimpiad matematycznych z całego świata Teoria liczb, algebra i elementy analizy matematycznej (Okładka miękka)

Oferta specjalna -21%

Kup na prezent
Książka jest pierwszą częścią wydanego wcześniej i obecnie wznowionego zbioru zadań z zagranicznych olimpiad matematycznych. Zadania w tym zbiorze pogrupowane zostały w kilku rozdziałach: Własności liczb, Wielomiany, Ciągi i funkcje, Równania, Nierówności, Zadania różne - zgodnie z tradycyjną szkolną klasyfikacją zadań matematycznych. Do większości zadań podano rozwiązania, czasami nawet po kilka, a tylko do niektórych jedynie odpowiedzi bądź wskazówki. Ostatni, rozdział stanowi "Wademekum olimpijczyka" - zawierający najważniejsze informacje pomocne przy rozwiązywaniu zadań. Podane w tej książce rozwiązania oparte są w dużej mierze na pomysłach przedstawionych przez uczniów na zajęciach międzyszkolnych kół matematycznych, prowadzonych od wielu lat w Toruniu i w Bydgoszczy przez Henryka Pawłowskiego.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Zadania z olimpiad matematycznych z całego świata Teoria liczb, algebra i elementy analizy matematycznej" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.