Zabierz nas do domu, "Lanny" (Okładka twarda)

Zabierz nas do domu, "Lanny"

Zabierz nas do domu, "Lanny" (Okładka twarda)

Oferta specjalna -22%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • pasjonują Cię militaria i bohaterowie II Wojny Światowej
  • jesteś fanem lotnictwa
  • książka zawiera mnóstwo zdjęć i ciekawych faktów z życia polskiego bohatera wojennego

Kup na prezent

Dramatyczna wojna powietrzna polskiego pilota myśliwskiego.


Legendarny pilot myśliwski Witold Łanowski zrządzeniem losu II wojnę światową rozpoczął… na piechotę – od ucieczki z sowieckiej niewoli. Służył następnie w Polskich Siłach Powietrznych na Zachodzie, walczył z Luftwaffe i… z przełożonymi, którzy nie mogli znieść jego krytycznych uwag, a w 1940 roku postawili go przed sądem wojskowym za zorganizowanie buntu. W 1944 roku odsunęli go od latania, ale niepokornego lotnika przygarnęli Amerykanie z 56. Grupy Myśliwskiej Lotnictwa Wojsk Lądowych, legendarnej „watahy Zemkego”, którym bardzo brakowało doświadczonych pilotów. „Lanny” latał u nich na P-47 Thunderbolt, eskortując ciężkie bombowce, zestrzeliwując messerschmitty i focke-wulfy, szkoląc amerykańskich kolegów i wyciągając ich z krytycznych sytuacji.


Dokonania „Lanny’ego” Łanowskiego przeszły do legendy, podobnie jak jego krnąbrny charakter i niezwykłe godło osobiste: żelazna pięść miażdżąca niemiecki samolot.


Jego barwne wspomnienia, wzbogacone nie publikowanymi dotychczas zdjęciami, ukazują zdumiewającą prywatną epopeję na tle zaciętych zmagań powietrznych w Europie okresu II wojny światowej.Barwna postać i odważny żołnierz. «Lanny» Łanowski jest jednym z najsłynniejszych polskich pilotów, a ta książka jest godnym hołdem dla jego dziedzictwa. Gorąco polecam.

Michael Dobrzelecki, hyperscale.com

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Zabierz nas do domu, "Lanny"" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.