Z pamiętnika niemłodej już mężatki (MP3)

Z pamiętnika niemłodej już mężatki
Audiobook jest adaptacją zapisków, które zostały odnalezione i opublikowane po raz pierwszy kilkadziesiąt lat po śmierci Magdaleny Samozwaniec.

Utrzymane w żartobliwym tonie obserwacje codzienności w domu Kossaków i w krakowskim światku artystycznym.

Usłyszymy anegdoty rodzinne, w tym opowieści o rodzicach autorki i siostrze, czyli Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, ale również o wielu znanych osobistościach pierwszej połowy XX wieku, na przykład o Tadeuszu Boyu-Żeleńskim. Nie zabraknie międzywojennych plotek, skandali i nowinek w stylu kinematografu.

Magdalena Samozwaniec z charakterystycznym dla pierwszej damy polskiej satyry poczuciem humoru opisała swoje prywatne związki z mężczyznami, udzielając kobietom rad małżeńskich. Nie stroni też od uwag w duchu emancypacji praktycznych porad.

Audiobook „Z pamiętnika niemłodej już mężatki” to trochę kronika towarzyska międzywojnia, trochę żartobliwy poradnik, ale przede wszystkim znakomita rozrywka.

W wersji audio dostępne są również inne tytuły Magdaleny Samozwaniec: „Kartki z pamiętnika młodej mężatki”, „Zalotnica niebieska”, „Tylko dla dziewcząt”, „Piękna Pani i brzydki Pan”.

Magdalena Samozwaniec (1894–1972, właśc. Magdalena Kossak) – pisarka, satyryczka, autorka powieści, bajek i wierszy. Przyszła na świat w artystycznej rodzinie Kossaków. Wnuczka Juliusza, córka Wojciecha Kossaka, młodsza siostra poetki Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, stryjeczna siostra Zofii Kossak-Szczuckiej. Zadebiutowała powieścią Na ustach grzechu (1922), która – jako zgrabna parodia Trędowatej ­– zapoczątkowała jej ogromną popularność. Napisała ponad trzydzieści książek, m.in. Kartki z pamiętnika młodej mężatki (1926), Tylko dla kobiet (1946), Tylko dla mężczyzn (1958), Krystyna i chłopy (1969) czy Zalotnica niebieska (1973), portret Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Najbardziej znane są jej wielokrotnie wznawiane wspomnienia Maria i Magdalena (1956).

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Z pamiętnika niemłodej już mężatki" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.