You Want It Darker (CD)

You Want It Darker

You Want It Darker (CD)

Leonard Cohen

Oferta specjalna -16%

Leonard Cohen

Artysta-legenda, Leonard Cohen, powrócił jako 82-latek z nowym (i niestety ostatnim) studyjnym albumem. Na dopieszczonej płycie "You Want It Darker" uwodzi niepokojącymi, poruszającymi utworami w charakterystycznym, właściwym sobie stylu. Jednocześnie jest to album wyraźnie odmienny od ostatnich płyt barda - pełen półcieni, brzmieniowych zaskoczeń i mrocznych aluzji.


Krążek "You Want It Darker" ujrzał światło dzienne na trzy tygodnie przed głośną śmiercią artysty. Powstawał on u schyłku życia Cohena i właśnie owo umieranie, silne skupienie na momencie przejścia jest tutaj wyraźnie dostrzegalne. Muzyk nie byłby przy tym sobą, gdyby nie urozmaicił swojej płyty czarnym humorem i nie poruszył ukochanego tematu relacji z Bogiem. W efekcie, czternaste studyjne dzieło w dyskografii kanadyjskiego artysty to płyta magiczna i iście wyjątkowa.

Album zawierający ponad 36 minut nagrań został wyprodukowany przez syna Leonarda - Adama Cohena - we współpracy z wytwórnią Columbia Records. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 21 października 2016 roku. W związku z utrudnioną mobilnością artysty, "You Want It Darker" powstawało w prywatnym salonie Cohena w Los Angeles. Nagrane tam utwory były później przesyłane e-mailem do współpracowników. Jak przyznawał sam bard, jego ciężka kondycja paradoksalnie umożliwiła mu maksymalną koncentrację na procesie twórczym. Nie skupiał się już na tym, jak zarobić na życie i jak spełniać się w roli głowy rodziny - w 100% poświęcił się swojemu ostatniemu dziełu. "You Want It Darker" to ostatnie dziecko Cohena: rozproszone stylistycznie, bardziej akustyczne, nieco mroczniejsze, a przede wszystkim - do bólu osobiste.

Lista Utworów:
1. You Want It Darker
2. Treaty
3. On The Level
4. Leaving The Table
5. If I Didn't Have Your Love
6. Traveling Light
7. Seemed A Better Way
8. Steer Your Way
9. String Reprise / Treaty


OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"You Want It Darker" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.