Xięgi Nefasa Trygław władca losu (Okładka miękka)

Xięgi Nefasa Trygław władca losu

Xięgi Nefasa Trygław władca losu (Okładka miękka)

Oferta specjalna -26%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • to polskie fantasy z lekką dozą postaci i wydarzeń historycznych
  • uwielbiasz klimat średniowiecznych Słowian
  • Małgorzata Saramonowicz doskonale wprowadza w intrygę i opowieść

TRYGŁAW SPLATA – TRYGŁAW ROZPLATA
Potrójny rytuał, potrójna zapłata, potrójna ofiara

Podczas zakazanego rytuału w sekretnej świątyni boga o trzech obliczach losy trojga dzieci zostają ze sobą splecione na zawsze. Jednego dnia się narodzą i jednego dnia będą musiały umrzeć. Wśród nich jest potomek Bolesława zwanego Krzywoustym.


XII wiek, Polska. Gorliwi wyznawcy Kościoła z krzyżem na piersi i litanią na ustach tępią wiarę w starych bogów. Kraj stoi na skraju przepaści. Jeśli Bolesław nie doczeka się syna, straci tron. Jego tajemniczy kronikarz Nefas jest świadom zagrożenia. Zwraca się do mrocznych kapłanów Trygława, prosząc, by odmienili Przeznaczenie. Wkrótce przekona się, co uczynił…


Świetnie napisane polskie fantasy, które rzuca inne światło na postać Galla Anonima, konflikt króla Bolesława z jego bratem Zbigniewiem i pogaństwo w średniowiecznej Polsce. Kronikarz Nefas przedstawi nam te wydarzenia z pozycji narratora, wrzucając nas w meandry słowiańskich podań, wierzeń i intryg.


Czerpiąc z historii i słowiańskiej mitologii, Małgorzata Saramonowicz stworzyła sagę fantasy na miarę A. Sapkowskiego, J. Grzędowicza i G.R.R. Martina. Małgorzata Saramonowicz została okrzyknięta następczynią E.A. Poe’go. Autorka wyśmienitych horrorów: Siostra (jednej z najbardziej niepokojących polskich powieści lat 90.), Lustra i Sanatorium, scenarzystka i producentka filmowa. Po 10 latach powraca z nową, porywającą książką.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Xięgi Nefasa Trygław władca losu" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.