X-tiles

X-tiles
  • 7+
  • 2-6
  • Tactic

Gra X-tiles od wydawnictwa Tactic to prosta, acz wymagająca ruszenia głową rozrywka, która sprawdzi się zarówno podczas rodzinnych spotkań, jak i podczas niejednej imprezy. Pozbądź się wszystkich swoich płytek, wykorzystując swój spryt, wyobraźnię przestrzenną i umiejętności taktyczne!

Gra X-tiles polega na układaniu kolorowych płytek. Gracze mają za zadanie pozbyć się jak najszybciej swoich płytek, wykładając je kolejno na stół. Płytki pomalowane są w różne kombinacje czterech kolorów, a można je dokładać do siebie wyłącznie wtedy, gdy kolory na sąsiadujących ze sobą krawędziach się zgadzają. Im więcej wspólnych krawędzi, tym lepiej! 

Gra przeznaczona jest dla dorosłych i dzieci powyżej 7. roku życia. Przy stole na samym początku może usiąść 2-6 graczy. Rozgrywkę zaczyna się od rozłożenia wszystkich płytek wzorami do dołu. Każdy z graczy wybiera 7 płytek i ustawia je w taki sposób, aby przeciwnicy nie mieli możliwości zobaczenia układu kolorów. Pozostałe płytki nie będą potrzebne, dlatego należy je na tym etapie odłożyć na bok. Dwie z nich należy jednak ułożyć na stole, aby dać początek rozgrywce. 

Dopasowanie kolejnej płytki więcej niż jedną krawędzią sprawia, że gracz może dołożyć kolejną płytkę w tej samej turze. Za pozbycie się wszystkich płytek gracz otrzymuje punkt. Gra trwa do momentu aż któryś z uczestników zgromadzi umówioną wcześniej liczbę punktów. 

X-tiles to rewelacyjna propozycja dla starszych i młodszych, która sprawdzi się doskonale w długie, jesienne wieczory.

  • 7+
  • 2-6
  • Tactic

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"X-tiles" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.