X (Deluxe Edition) (CD)

X (Deluxe Edition)
Ed Sheeran to pupil brytyjskiej sceny muzycznej. Jego pierwszy album "+" wydany w 2011 r. okazał się prawdziwą sensacją. Sympatyczny rudzielec o zmysłowym głosie rozkochał w sobie cały świat. Płyta "X" z 2014 r. jest nieco bardziej dojrzała niż debiutancka, a wokalista pozwala sobie na wyrażanie swojej wrażliwości w sposób zdecydowanie pełniejszy.


Album trafił na pierwsze miejsce amerykańskiej i brytyjskiej listy najczęściej kupowanych płyt. Na szczyt wyniosły go takie piosenki jak: "Don’t", "Sing", "Thinking Out Loud" oraz "Photograph". Płyta była wielokrotnie nagradzana i to właśnie dzięki niej Ed zgarnął dwie nominacje Grammy - za Najlepszy wokalny album pop oraz Album roku. Warto zauważyć, że przy produkcji albumu pracowali m.in. Rick Rubin (znany ze współpracy z Red Hot Chili Peppers lub Jayem-Z), Pharrell Williams, Benny Blanco (wspierający m.in. Rihannę), Jake Gosling (odpowiedzialny za produkcję pierwszego albumu Ed’a), Johnny McDaid oraz Jeff Bhasker.

Płyta Ed’a spodobała się krytykom - The Daily Telegraph wystawiło pięć gwiazdek (na pięć), a Jon Dolan z Rolling Stone przyznał, że o wiele lepszym tytułem dla płyty byłby "XXX". Warto zauważyć, że wydanie deluxe zawiera hit "I See Fire", który był napisany na ścieżkę dźwiękową do filmu "Hobbit: Pustkowie Smauga".

Lista utworów:
1. One
2. I'm A Mess
3. Sing
4. Don't
5. Nina
6. Photograph
7. Bloodstream
8. Tenerife Sea
9. Runaway
10. The Man
11. Thinking Out Loud
12. Afire Love
13. Take It Back
14. Shirtsleeves
15. Even My Dad Does Sometimes
16. I See Fire 17. All Of The Stars

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"X (Deluxe Edition)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.