Wytępić całe to bydło (MP3)

Wytępić całe to bydło
Prezentowany audiobook to adaptacja tekstu Svena Lindqvista, który zainspirowany „Jądrem ciemności” Josepha Conrada stworzył niezwykłą analizę historii terroru przełomu XIX I XX wieku.

W publikacji „Wytępić całe to bydło” autor stawia śmiałe tezy, ale przytacza również rzetelne dokumenty i dowody. Od lat zajmuje się pisaniem reportaży związanych z sytuacją społeczno-polityczną i problemami Afryki, Azji i Ameryki Południowej.

Sven Lindqvist na podstawie zebranych materiałów, ale również w efekcie podróży, jakie odbył, między innymi do krajów niegdyś będących koloniami wielkich mocarstw.

Przekonująco opowiada o okrutnych działaniach kolonizatorów i pseudo filozofiach, które miały usprawiedliwić terror i przemoc.

To historia wyzysku, ludobójstwa i niszczenia naturalnych zasobów Afryki, w której Europejczycy stosowali swoje antropologiczne teorie, aby uzasadnić nieludzkie traktowanie rdzennych mieszkańców Czarnego Lądu.

Przejmująca, ale również bardzo rzeczowa publikacja w wersji audio ukazała się w interpretacji Stanisława Biczysko.

SVEN LINDQVIST – (ur. 1932) – niezależny dziennikarz, doktor historii literatury Uniwersytetu Sztokholmskiego (rząd Szwecji nadał mu honorową profesurę). Publikuje od 1955 roku. Jest autorem przeszło trzydziestu książek – esejów, zbiorów aforyzmów, reportaży – przetłumaczonych na piętnaście języków. Najszerzej znane są jego reportaże z Afryki, Chin i Ameryki Południowej. Laureat wielu prestiżowych nagród literackich i dziennikarskich.

Strona internetowa autora: www.svenlindqvist.net

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Wytępić całe to bydło" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.