Wysoko wrażliwe dziecko (Okładka miękka)

Wysoko wrażliwe dziecko

Wysoko wrażliwe dziecko (Okładka miękka)

Kup na prezent
Książka „Wysoko wrażliwe dziecko” to bezcenny poradnik dla rodziców, którzy otrzymali od losu wspaniały, choć wymagający dar w postaci dziecka, którego układ nerwowy jest niezwykle czuły. Wychowanie takiego dziecka niesie za sobą pewne dodatkowe wymogi, a publikacja autorstwa Elaine Aron będzie dla rodziców drogowskazem, dzięki którym sprostają wyzwaniu i sprawią, że ich wysoko wrażliwy potomek będzie doskonale radził sobie nawet w przytłaczającym świecie.

Jeszcze do niedawna specjaliści w zakresie psychologii zgodnie utrzymywali pogląd, że charakter i temperament człowieka determinowany jest w stu procentach życiowymi doświadczeniami i przebywaniem w konkretnym środowisku i rodzinie. Obecnie pogląd ten uległ zdecydowanej zmianie – psychologowie twierdzą bowiem, iż w aż około pięćdziesięciu procentach osobowość jest wrodzona i otoczenie nie ma na nią wpływu. Wśród cech, które nowo narodzony człowiek może otrzymać już na samym starcie swojego życia, jest właśnie wysoka wrażliwość. Szacuje się, że dotyczy to aż około piętnastu do dwudziestu procent dzieci.

Wysoka wrażliwość wynika z posiadania nadzwyczaj czułego i szybko reagującego układu nerwowego. Jak każda ludzka cecha, tak i ta może nieść za sobą bardzo pozytywne, jak i bardzo negatywne następstwa. To od rodziców, ich podejścia i zaangażowania w odpowiednie wychowanie takiego dziecka zależy, jak będzie ono funkcjonować w społeczeństwie. Ich błędy wychowawcze mogą mieć, niestety, bardzo negatywne konsekwencje, z którymi dziecko będzie się potem zmagać. Na opiekunach spoczywa więc ogromna odpowiedzialność, dlatego wybitna psycholog Elaine Aron przygotowała poradnik „Wysoko wrażliwe dziecko”, który okaże się dla nich nieocenioną pomocą.

Wysoko wrażliwe dzieci wszystko przeżywają bardziej. Dostrzegają więcej, silniej odczuwają wszelkie zewnętrzne bodźce, ale jednocześnie gorzej reagują na ich nadmiar bądź niespodziewane zmiany – bywają przytłoczone i nie potrafią samodzielnie ograniczyć zalewu informacji, jaki do nich dociera ze świata. Nie ma jednego uniwersalnego rodzaju dzieci wysoko wrażliwych – jedne będą ciche, wycofane, spokojnie analizujące każdą sytuację przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji, inne natomiast są wyjątkowo aktywne i do wszystkiego podchodzą bardzo emocjonalnie. Wysoka wrażliwość wcale nie oznacza też, że dziecku będzie trudniej osiągnąć sukces – przeciwnie, tacy ludzie posiadają wiele wartościowych cech, jak empatia, mądrość, kreatywność czy wyjątkowa intuicja.

Dzięki poradnikowi Elaine Aron „Wysoko wrażliwe dziecko”, zarówno rodzice, jak i opiekunowie i nauczyciele takich dzieci, nauczą się, jakie potrzeby posiada wysoko wrażliwe dziecko, jak mądrze i skutecznie je wychowywać, jak wesprzeć je w trudach codziennego funkcjonowania w przytłaczającym, zmiennym świecie, jak rozwijać jego kontakty z innymi ludźmi, jak wspierać jego rozwój i naukę oraz jak sprawić, by dziecko wysoko wrażliwe było zdrowe i szczęśliwe, a później wyrosło na spełnionego dorosłego człowieka, świadomego swojej wartości.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Wysoko wrażliwe dziecko" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.