Wyprawa na szklaną górę (MP3)

Wyprawa na szklaną górę
Bajki muzyczne mają niepowtarzalny urok. Oprócz ciekawej treści nagrana uzupełnione są zazwyczaj o piosenki i melodie, które wspaniale oddają nastrój opowieści.

Nie inaczej jest w przypadku wznowienia klasycznej, nagranej przed laty, muzycznej bajki według tekstu Ludwika Górskiego. Słuchowisko zatytułowane „Wyprawa na szklaną górę” to opowieść o podróży, osadzona w magicznej krainie historia, w której poznamy śliczną królewnę, jej nianię, odważnych rycerzy i, oczywiście, smoka.

Baśniowa opowieść została nagrana przy udziale znakomitych aktorów, między innymi Jana Kobuszewskiego, Barbary Krafftówny, Joanny Sobieskiej i Macieja Damięckiego.

Dorośli być może pamiętają to nagranie z własnego dzieciństwa, jest to bowiem klasyczne słuchowisko, jakie w latach 70. i 80. realizowano z myślą o audycjach radiowych i wydaniach na analogowych płytach. To znakomita okazja, aby przypomnieć sobie, jak skończyła się wyprawa na szklaną górę. A dzieciom można nie tylko przedstawić „dawne bajki”, ale również zapewnić im ponad 40 minut wspaniałej zabawy na wysokim poziomie intelektualnym i artystycznym.


Obsada:

Joanna Sobieska (Królewna)

Barbara Krafftówna (Niania)

Maciej Damięcki (Rycerz)

Jan Kobuszewski (Smok)

Tomasz Marzecki (Rycerz 121)

Damian Damięcki (Rycerz 122)

Stanisław Górka (Kominiarczyk)

Muzyka - Władysław Słowiński

Dyrygent - Władysław Słowiński

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Wyprawa na szklaną górę" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.