WYGNANE VOL. 2 (CD)

WYGNANE VOL. 2

WYGNANE VOL. 2 (CD)

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • jest to album przeplatany silnymi emocjami i poruszającymi tekstami
 • płyta prezentuje ważne treści historyczne w nowoczesny sposób
 • album jest bardzo zróżnicowany zarówno muzycznie jak wokalnie

 • Panny Wyklęte „Wygnane” vol.2. to kontynuacja muzyczno-historycznego projektu realizowanego wspólnie przez Fundację Niepodległości, Darka „Maleo” Malejonka i zespół Maleo Reggae Rockers oraz zaproszone wokalistki.

  Projekt zaowocował już dwoma płytami. Ich trasy koncertowe wpisywały się w ogólnopolskie działania Fundacji Niepodległości w ramach „Roku Żołnierzy Wyklętych – 2013” i „Roku Żołnierzy Tułaczy – 2014”.

  Albumy Panny Wyklęte (2013) i Panny Wyklęte „Wygnane” vol. 1 (2014) odniosły ogromny sukces koncertowy. Gorące przyjęcie, z jakim się spotkały, potwierdza, że przesłanie twórców projektu – prezentowania ważnych treści historycznych z nowoczesnej sceny muzycznej – trafnie odpowiada oczekiwaniom publiczności.

  Nowy album ukaże się już w maju. Miesiąc premiery wybrano nieprzypadkowo – przypada wtedy kolejna rocznica zwycięstwa Polaków w Bitwie o Monte Cassino (1944). Teraz to historyczne wydarzenie znajdzie swoje odzwierciedlenie w pięknych kobiecych tekstach, wyśpiewanych emocjami. Pozostajemy więc nadal w Roku Żołnierzy Tułaczy, wygnań, tęsknoty, opowieści o silnych kobietach i losach, które nie mogą pozostawić nikogo obojętnym.

  Poza wątkami, które obrazują naszą trudną historię nie zabraknie opowieści o miłości i nadziei – dzięki którym wielu osobom udało się przetrwać.

  W poruszających tekstach można odnaleźć tę wewnętrzną siłę, która pozwalała ich bohaterkom „zachować się jak trzeba” w najtrudniejszych czasach. Różnorodność muzyki i artystycznych temperamentów wokalistek potwierdza, że te wartości mogą być bliskie także współczesnemu pokoleniu. Szacunek dla historii wyraża się tutaj w rocku, hip-hopie, rapie i reggae. Wspiera go talent, dynamika i zaangażowanie artystów, którzy stworzyli tę płytę.

  Do wokalistek, które już aktywnie biorą udział w projekcie – Ani Rusowicz, Ani Brachaczek, Anny Przybysz, Anny Witczak-Czerniawskiej, Angeliki Korszyńkiej – Górny, Ifi Ude, Kasi Malejonek, Lilu, Mony oraz zespołu Dziewczyny i duetu Paresłów – dołączyły kolejne – Kinga Berkowicz, Natalia Kukulska, Jadwiga Basińska i Monika Borzym.
  Warty uwagi jest gościnny udział w projekcie znakomitych jazz'manów – Krzysztofa Herdzina i Jerzego Mazzoll'a.
 • 1. Kinga "Berka" Berkowicz i MRR "Zaśnij"
  2. zespół Dziewczyny i MRR "Byś wolny był"
  3. Mona i MRR "Janina"
  4. Kasia Malejonek i MRR "Gołębie serce"
  5. Natalia Kukulska i MRR "Po co to było"
  6. Ania Brachaczek feat. Mona i MRR "Raj"
  7. Jadwiga Basińska feat. Mazzoll i MRR "Za pół godziny wracam do domu"
  8. Anna Przybysz feat. Orkiestra Syrena "Miłość nam wszystkim wybaczy"
  9. Monika Borzym i MRR "Nie zabije mnie nic"
  10. Lilu i MRR "Czerwone maki"
  11. Angelika Korszyńska - Górny i MRR "Requiem"
  12. Ifi Ude feat. Darek Malejonek i MRR "Litania"
  13. Paresłów i MRR "Musisz"
  14. Ania Rusowicz feat. Krzysztof Herdzin "Będziemy Polską"
  15. Anna Witczak - Czerniawska feat. Mazzoll, Janusz Prusinowski, Darek Malejonek i MRR "Bogurodzica"

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"WYGNANE VOL. 2" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.