Wybrańcy losu (MP3)

Wybrańcy losu
Audiobook z opowieściami Julii Hartwig o niezwykłych ludziach – pisarzach, poetach, muzykach, tych, których znamy, cenimy, a z którymi sama Hartwig lub jej mąż pozostają w bliskiej przyjaźni.

To zbiór esejów, w których obszernie omawia twórczość jednych, o drugich tylko wspominając krótko, komentując nowy tomik poezji lub wydarzenie kulturalne, w którym wspólnie uczestniczyli.

Słuchając tych tekstów nie sposób nie pomyśleć, że Julia Hartwig pozostaje z opisywanymi osobami w zażyłych stosunkach, ale przede wszystkim darzy je szacunkiem i ogromną sympatią.

Wspaniała, barwna opowieść, kronika kulturalna i towarzyska, zapis ważnych wydarzeń i prywatnych spotkań, czasami odbywających się jedynie w przestrzeni intelektualnej. Spotkamy w trakcie słuchania Czesława Miłosza, Witolda Lutosławskiego, Monikę Żeromską, Zbigniewa Herberta, Jarosława Iwaszkiewicza. Mamy szansę przypomnieć sobie te osoby, ich osiągnięcia i twórczość, ale również poznać je prywatnie, co Julia Hartwig umożliwia nam w niezwykle subtelny sposób.

Audiobook „Wybrańcy losu” ukazał się w znakomitej interpretacji Zofii Kucówny.

Julia Hartwig (ur.1921) - poetka, eseistka, tłumaczka. Debiutowała zbiorem wierszy Pożegnania w 1956 roku. Laureatka wielu nagród w tym Nagrody Literackiej im. Jurzykowskiego oraz Nagrody Ministra Kultury za całokształt twórczości.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Wybrańcy losu" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.