Wszechświat w twojej dłoni (Okładka twarda)

Wszechświat w twojej dłoni

Wszechświat w twojej dłoni (Okładka twarda)

Oferta specjalna -24%
Kup na prezent
Trudno znaleźć bardziej fascynujące i bardziej zagadkowe miejsce od Kosmosu – bezgranicznej, ogromnej przestrzeni, która wciąż pozostaje największą tajemnicą w dziejach ludzkości. Z oddalonej od innych ciał niebieskich o tysiące lat świetlnych Ziemi podziwiamy rozległą, rozciągającą się aż po horyzont otchłań, uświadamiając sobie, jak mali jesteśmy wobec jej przerażającej potęgi, przed którą chronią nas jedynie – jak nam się wydaje – niepodważalne prawa fizyki.

Naszą uwagę skupiają gwiazdy i Księżyc, które mieniąc się nocą na tle granatowego firmamentu wyraźne zaznaczają swoją odległą obecność. Choć tak bardzo nas fascynują, to niewiele o nich wiemy. W ciągu dnia, gdy znikają, zupełnie o nich zapominamy, lecz nocą ponownie budzą nasz zachwyt i zaciekawienie. Skąd się wzięły? Z czego są zbudowane? Jaka jest ich rola? Po Twojej głowie mogą w tym momencie rozbijać się tysiące myśli i pytań. Jesteś przekonany, że odpowiedzi na nie są bardzo trudne, jednak to nieprawda. Zapomnij o swoich nieprzyjemnych doświadczeniach związanych ze szkolnymi niepowodzeniami na lekcjach fizyki oraz dotychczas nieudanymi próbami poznania i zrozumienia Wszechświata. Odrzuć skomplikowane, naukowe wywody oraz trudną terminologię i wraz z Chrisophem Galfardem, uczniem sławnego brytyjskiego astrofizyka Stephena Hawkinga, udaj się w najpiękniejszą i najbardziej niezwykłą podróż swojego życia! Przygotuj się na daleką wyprawę do miejsc oddalonych od Ziemi o nawet dziesięć milionów lat świetlnych, gdzie z bliska będziesz mógł przyjrzeć się powierzchni gwiazd!

Zaufaj sile swojej wyobraźni i wyrusz w międzygwiezdną podróż! Nie będziesz podczas niej potrzebował znajomości reguł fizyki kwantowej, ani skomplikowanej terminologii. Zastąpi ją dwóch doskonałych przewodników, którzy odtąd nie odstąpią Cię nawet na krok – Christophe Galfard oraz Twoja wyobraźnia. Pozwól im na pełną współpracę, a już niebawem będziesz miał szansę poznać największe tajemnice Wszechświata! Autor będzie bowiem często odsyłał Cię do korzystania z tego wspaniałego, abstrakcyjnego narzędzia, by dotychczas skomplikowane fakty stały się dla Ciebie klarowne i przejrzyste. Potrafisz wyobrazić sobie natychmiastowe zmniejszanie i zwiększanie rozmiarów ciała? Okaże się to bardzo pomocne w zrozumieniu prawideł rządzących atomami. A od tego już tylko krok do przyswojenia sobie wiedzy o budowie ludzi, zwierząt oraz ciał niebieskich. Christophe Galfard przybliży również sylwetki wybitnych osób, które poświęciły swoje życie na naukę oraz badania, m.in. Alberta Einsteina, Marii Skłodowskiej-Curie oraz Maxa Plancka. Dzięki ich wspaniałym odkryciom i opublikowanym teoriom, dziś również i Ty możesz zgłębiać fascynujące tajniki Wszechświata, i to praktycznie bez wychodzenia z domu!

„Wszechświat w twojej dłoni. Niezwykła podróż przez czas i przestrzeń” to książka, która porwała miliony ludzi na całym świecie i błyskawicznie zyskała status międzynarodowego bestsellera. Zachwyciły się nią zarówno światowe media, jak „Elle”, „Livres Hebdo” i „Lire”, jak również zwyczajni czytelnicy, którzy dotychczas zmęczeni trudną lekturą naukowych książek zupełnie zrezygnowali ze zgłębiania intrygujących tajemnic Wszechświata, materii, czasu i przestrzeni, teorii Wielkiego Wybuchu oraz światów równoległych. Książka Christophe’a Galfarda jest unikalną propozycją zwłaszcza dla tych, którzy poszukują wiedzy podanej w przystępny sposób, bez trudnych sformułowań i obliczeń. Jeśli dotychczas Wszechświat był dla Ciebie niemożliwą do rozwiązania zagadką, to teraz staje przed Tobą otworem i wręcz zachęca do poznania całego swojego piękna!

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Wszechświat w twojej dłoni" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.