Wśród mangowych drzew (Okładka miękka)

Wśród mangowych drzew

Wśród mangowych drzew (Okładka miękka)

Oferta specjalna -22%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • jesteś fanem podróżowania
  • poznasz historię Mahatmy Gandhiego
  • chcesz się dowiedzieć jak powstał Pakistan

Kup na prezent
Madhur Jaffrey, indyjska aktorka i wielokrotnie nagradzana autorka książek kulinarnych, dzieli się z czytelnikami swymi wspomnieniami z dzieciństwa i młodości spędzonych w Delhi. Barwnie opisuje ogromny i gwarny dom swego dziadka, rodzinne obyczaje, radosne zabawy z kuzynostwem, uroczystości, święta, dziecięce tajemnice.

A wszystko przepojone zniewalającymi smakami i zapachami indyjskiej kuchni: pikantnych placków z kozieradką, aromatycznego curry jagnięcego z kartoflami czy delikatnego kurczaka w sosie jogurtowo-migdałowym. W tle zaś rozgrywa się dramatyczna historia dwudziestowiecznych Indii – zdobycie niepodległości, śmierć Mahatmy Gandhiego, krwawe zamieszki po odłączeniu się Pakistanu.

Wśród mangowych drzew to fantastyczna podróż w czasie i przestrzeni, nostalgiczna, zmysłowa wyprawa w lata młodości i wspaniały przewodnik po indyjskiej kuchni. Na tych, którzy zgłodnieją w trakcie lektury, czekają przepisy wprost z pachnącego kardamonem i lepkiego od słodkiego soku mango dzieciństwa Madhur Jaffrey.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Wśród mangowych drzew" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.