Wspomnienia z niepamięci (Okładka twarda)

Wspomnienia z niepamięci

Wspomnienia z niepamięci (Okładka twarda)

Oferta specjalna -22%

Kup na prezent
Gustaw Holoubek. Wybitny aktor, reżyser, pedagog. Autorytet. Zagrał ponad trzysta ról filmowych, telewizyjnych i radiowych. W charakterystycznym dla siebie stylu gry aktorskiej stworzył wielkie kreacje artystyczne. Zwykł mawiać, że żyje w dwóch odrębnych światach, świecie codzienności i sztuki, że wymyślony, iluzoryczny świat teatru jest dla niego ucieczką i schronieniem przed skazaniem na realizm życia.

W tej niezwykłej książce Gustaw Holoubek powraca do czasów dzieciństwa i młodości w rodzinnym Krakowie. Opowiada o swoich bliskich, przyjaciołach, kolegach i nauczycielach, pierwszej miłości i pierwszych krokach w teatrze. Prowadzi nas ulicami ukochanego miasta, którymi chodził codziennie, pozwala odczuć jego klimat, koloryt i magię, z pietyzmem odtwarzając atmosferę lat przedwojennych, czasu okupacji i pierwszych lat po wojnie.

Kolejna edycja Wspomnień z niepamięci ukazuje się w piątą rocznicę śmierci Gustawa Holoubka. Została wzbogacona wieloma zdjęciami z archiwów rodzinnych i zbiorów muzealnych oraz po raz pierwszy publikowaną młodzieńczą twórczością aktora. To książka dla miłośników teatru i pięknego słowa, dla tych, którzy podziwiali i kochali Gustawa Holoubka, i dla tych, w których pamięci wciąż żyje.

Wspomnienia z niepamięci to jest dzieło kunsztu literackiego w sensie ścisłym.
Jerzy Pilch

Zakpił z tych wszystkich, którzy po aktorskich dziejach spodziewają się sensacji, odsłaniania zawodowych tajemnic. Wybrał na wskroś osobistą podróż.
Jacek Wakar

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Wspomnienia z niepamięci" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.