Wpływ myśli hermetycznej Jacoba Boehmego na życie i twórczość Adama Mickiewicza oraz jej współczesna recepcja (Okładka twarda)

Wpływ myśli hermetycznej Jacoba Boehmego na życie i twórczość Adama Mickiewicza oraz jej współczesna recepcja

Wpływ myśli hermetycznej Jacoba Boehmego na życie i twórczość Adama Mickiewicza oraz jej współczesna recepcja (Okładka twarda)

Oferta specjalna -22%

Kup na prezent
Międzynarodowa Konferencja Naukowa stawia sobie różnorodne cele. Jednym z nich jest zwrócenie uwagi na mało znany i niedoceniany dorobek mistyków śląskich, których dzieła Mikołaj Bierdiajew określił jako „największe osiągnięcie mistyki, jeśli chodzi o moc ich wizji na temat człowieka”. Szczególne miejsce przysługuje tu ponadkonfesyjnej mistyce Jakuba Boehmego – szewca ze Zgorzelca. Uniwersalizm tego filozofa, podkreślanie przezeń, że wszystkie rzeczy zmierzają do Wielkiej Jedności, wydaje się szczególnie ważne i aktualne w czasach, w których globalizacji i powszechnym trendom zjednoczeniowym towarzyszą zjawiska kryzysowe wywołane przez partykularyzm interesów narodów, organizacji międzynarodowych i wielkich religii. Trudno byłoby znaleźć indywidualność bardziej niż Jakub Boehme zasługującą na miano duchowego patrona Unii Europejskiej!?

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Wpływ myśli hermetycznej Jacoba Boehmego na życie i twórczość Adama Mickiewicza oraz jej współczesna recepcja" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.