WOŁYŃ. WSPOMNIENIA OCALAŁYCH, TOM 1 (Okładka twarda)

WOŁYŃ. WSPOMNIENIA OCALAŁYCH, TOM 1

WOŁYŃ. WSPOMNIENIA OCALAŁYCH, TOM 1 (Okładka twarda)

Oferta specjalna -21%
Kup na prezent

Wspomnienia ludzi, którzy przeszli przez piekło.

 

Utworzone w 1921 roku województwo wołyńskie miało stać się Ziemią Obiecaną dla osiedlających się tam Polaków. Wielu spośród nich było legionistami Józefa Piłsudskiego i bohaterami wojny polsko-bolszewickiej.

 

Jednak II wojna światowa wymazała ten obszar z mapy Polski. Przedtem jednak jego mieszkańcy przeszli katorgę okupacji sowieckiej i niemieckiej oraz piekło ukraińskich rzezi.

 

Ale przecież życie na Wołyniu to nie tylko lata okupacji i bestialskie ludobójstwo, świadomie zaplanowane i przeprowadzone przez Ukraińców w 1943 roku. Zgromadzone w niniejszym tomie relacje mówią także wiele o życiu na Wołyniu przed II wojną światową, o świecie, który przestał istnieć. Dopowiadają również dalsze, powojenne losy ich bohaterów.

 

To unikatowe, bezpośrednie wspomnienia Polaków, którzy osoobiście doświadczyli na Wołyniu gehenny ze strony trzech wrogów.

Niektórzy podjęli z nimi walkę. Niemniej jednak po wygranej ponoć wojnie musieli opuścić swoje domy i na nowo zapuścić brutalnie wyrwane korzenie w nowych granicach Polski. Z trudem znosili swój los i spadające na nich prześladowania ze strony niechętnej im władzy ludowej.

 

Wszystkie zgromadzone tu relacje pieczołowicie opracował Marek A. Koprowski - pisarz, dziennikarz i reporter, niestrudzony tropiciel wciąż istniejących śladów polskości na dawnych Kresach II Rzeczpospolitej.

 

Marek Koprowski jest jednym z najciekawszych polskich popularyzatorów historii.

"Do Rzeczy"

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"WOŁYŃ. WSPOMNIENIA OCALAŁYCH, TOM 1" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.