Wojny kozackie. Od Zbaraża do ugody perejasławskiej (Okładka miękka)

Wojny kozackie. Od Zbaraża do ugody perejasławskiej

Wojny kozackie. Od Zbaraża do ugody perejasławskiej (Okładka miękka)

Oferta specjalna -23%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • to rewelacyjne kompendium wiedzy o wojnach kozackich
  • książka napisana jest przystępnym, prostym językiem
  • zawierająca ilustracje i dobrze opisane mapy bitew

Publikacja jest kontynuacją wydanej w 1999 r. książki Kozaczyzna. Romuald Romański stara się wyjaśnić, jak to się stało, że potężne państwo polsko-litewskie, mocarstwo, które po planowanym wchłonięciu Moskwy zamierzało poskromić sułtańską Turcję, samo omal nie legło w gruzach pod ciosami zbuntowanych Kozaków i barbarzyńskich Tatarów.

Kampania 1648 r. to pasmo klęsk wojsk Rzeczypospolitej: Żółte Wody, Korsuń, oraz początek kampanii jesiennej, która rozpoczęła się również dramatyczną i haniebną klęską pod Piławcami. Już współcześni nazwali ją „hańbą plugawiecką”, a winnych tej hańby postawiono przed sądem sejmowym. Sejmowe komisje śledcze to niekoniecznie wymysł naszych czasów. Klęska pod Piławcami postawiła Rzeczpospolitą w dramatycznej sytuacji, gdyż w jej wyniku unicestwione zostały w praktyce siły zbrojne państwa, a czambuły tatarskie mogły zupełnie swobodnie i bezkarnie hulać po terytorium Ukrainy.

O tym, jak Rzeczpospolita zdołała uniknąć rozkładu i zażegnać niebezpieczeństwo, opowie trzeci tom trylogii Romualda Romańskiego, w którym mowa będzie o wydarzeniach od Beresteczka do ugody perejesławskiej.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Wojny kozackie. Od Zbaraża do ugody perejasławskiej" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.