Wodecki. Tak mi wyszło (Okładka miękka)

Wodecki. Tak mi wyszło

Wodecki. Tak mi wyszło (Okładka miękka)

Oferta specjalna -33%
Kup na prezent
„Wodecki. Tak mi wyszło” to niezwykła książka Wacława Krupińskiego i Kamila Bałuka. Napisana przez dwóch autorów i na dwa głosy, ponieważ jej główny i tytułowy bohater, Zbigniew Wodecki, miał podwójną osobowość. Na każdą z nich powinno się spojrzeć z osobna, choć dopiero w całości tworzyły tak charyzmatyczną postać wybitnego muzyka.

Bywał zarówno Zbyszkiem, Zbigiem, jak i Zbigniewem. Muzykiem klasycznym i rozrywkowym. Gwiazdą estrady i awangardzistą. Choć publiczność go kochała, do samego końca pozostał skromną i ciepłą postacią. Na scenie był showmanem, w telewizji dostojnym i eleganckim starszym panem, a w międzyczasie dla wielu – autorytetem i muzyczną instytucją. Zbigniew Wodecki miał wiele twarzy i życiorysów. Wacław Krupiński i Kamil Bałuk skupiają się na dwóch głównych, które dzieli wyraźna granica. Pierwszy życiorys Zbigniewa Wodeckiego to okres jego imponującej kariery muzycznej – występy w filharmoniach, koncerty w Europie u boku Ewy Demarczyk oraz intensywna praca nad kolejnymi albumami. Drugi etap życia słynnego gwiazdora to głównie mniej dynamiczny czas jego występów w telewizji w roli m.in. eksperta muzycznego.

Na książkę zatytułowaną „Wodecki. Tak mi wyszło” składają się zatem dwie opowieści. Jedną z nich snuje Kamil Bałuk. Dla niego Zbigniew Wodecki był po prostu „Zbigiem”, który po wielu latach zapomnienia powrócił na scenę i ponownie porwał za sobą publiczność. Druga opowieść to historia już nie „Zbiga” czy Zbyszka, a Zbigniewa, przedstawiona przez samego Wodeckiego w rozmowie z Wacławem Krupińskim.

Ile w tym znanym i docenianym artyście było Zbyszka, a ile Zbigniewa? Kiedy i dlaczego Zbig zmienił się w Zbigniewa? Czy była to jego świadoma decyzja, czy też po prostu... tak mu wyszło? Odpowiedzi kryją się w publikacji pod tytułem „Wodecki. Tak mi wyszło”!

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Wodecki. Tak mi wyszło" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.