Wir pamięci (MP3)

Wir pamięci
Trylogia polska fantastyka socjologiczna

Futurystyczna opowieść o Apostezjonie – totalitarnym świecie, gdzie emocje są stymulowane przez kolorowe pastylki, a władza programuje społeczeństwo wedle własnych potrzeb. Członek prestiżowego Zespołu Ekspertów, Albert Wardenson staje się niebezpieczny dla stabilności systemu. Zostaje pochwycony i poddany operacji zmiany osobowości. Gdy budzi się jako Ira Dogow, nie ma swoich dawnych wspomnień – w ich miejsce wprowadzono inne. Alberta szuka jednak narzeczona, Matilda Lorret...

To pierwsza część antyutopijnej trylogii Edmunda Wnuka-Lipińskiego, obnażającej piekło ustroju, w którym władza oferuje społeczeństwu łatwą ucieczkę od zwątpień w zamian za zgodę na całkowitą kontrolę umysłów. EDMUND WNUK-LIPIŃSKI urodził się 4 maja 1944 w Suchej (woj. kujawsko-pomorskie). Polski socjolog, nauczyciel akademicki, pisarz fantastyki naukowej. Od 1992 r. profesor socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w socjologii polityki. Był założycielem i pierwszym dyrektorem Instytutu Studiów Politycznych PAN. Zajmował stanowisko doradcy ds. polityki społecznej NSZZ "Solidarność". Z ramienia opozycji demokratycznej brał udział w obradach Okrągłego Stołu. W 2011 r. został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Jako pisarz science fiction specjalizuje się w powieściach fantastyki socjologicznej, opisującej postawy ludzi z różnych grup społecznych wobec rządów państwa totalitarnego. Jego trylogia o mieszkańcach Apostezjonu, publikowana w latach 1979-89, była ostro cenzurowana i budziła niepokój wśród ówczesnych rządców Polski. W 2000 ukazało się jednotomowe, pełne wydanie tego cyklu (z przywróceniem tekstu usuniętego pierwotnie przez cenzurę).

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Wir pamięci" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.