WINGS OVER AMERICA (CD)

WINGS OVER AMERICA
 • Wings over America to historyczny album uwieczniający trasę koncertową zespołu Wings (grupy rockowej założonej przez Paula McCartneya po odejściu z The Beatles), jaką zespół odbył w 1976 r. po Ameryce Północnej. Było to jedno z największych wydarzeń rockowych połowy lat 70. Zespół wystąpił dla ponad 600 tysięcy fanów na 31 koncertach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Trasa zakończyła się występem w The Forum w Los Angeles. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że trasa Paula McCartneya i Wings (Linda McCartney, Joe English, Danny Laine i Jimmy McCulloch) nie tylko na fanach wywarła ogromne wrażenie. Mając na koncie bijące rekordy list przebojów albumy Red Rose Speedway, Band on the Run, Venus and Mars i Wings at the Speed of Sound, nie wspominając o nagrodzonej Oscarem piosence Live and Let Die z filmu o przygodach Jamesa Bonda – solowa kariera Paula McCartneya była w szczytowej fazie. Do tego występ w Stanach Zjednoczonych, pierwszy raz od dziesięciu lat w Ameryce, sprawił, że ekscytacja całego zespołu sięgnęła zenitu.

  Obecnie Paul McCartney daje fanom szansę powtórzenia tamtej atmosfery i przywołania tamtych emocji. W Polsce wystąpi 22 czerwca w Warszawie na Stadionie Narodowym.

  Wings over America ukaże się w kilku formatach.

  Pierwszy, to wersja audio dwupłytowego albumu Wings over America zremasterowanego na nowo w londyńskim studio Abbey Road.
 • CD 1

  Venus and Mars/Rock Show/Jet
  Let Me Roll It
  Spirits of Ancient Egypt
  Medicine Jar
  Maybe I'm Amazed
  Call Me Back Again
  Lady Madonna
  The Long and Winding Road
  Live and Let Die
  Picasso's Last Words
  Richard Cory
  Bluebird
  I've Just Seen a Face
  Blackbird
  Yesterday

  CD 2

  You Gave Me the Answer
  Magneto and Titanium Man
  Go Now
  My Love
  Listen to What the Man Said
  Let 'Em In
  Time to Hide
  Silly Love Songs
  Beware My Love
  Letting Go
  Band on the Run
  Hi Hi Hi
  Soily

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"WINGS OVER AMERICA" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.