Wina (MP3)

Wina
Kontynuacja bestsellerowego zbioru opowiadań Przestępstwo.

Ferdinand von Schirach zabiera słuchacza na salę rozpraw i zapoznaje z piętnastoma historiami z własnej praktyki adwokackiej. Do czynienia mamy zarówno ze zwykłym przewinieniem, pomyłką ze skutkiem prawnym, groteskowym wybrykiem czy makabryczną zbrodnią. W jednej rządzi przypadek, w innej przeznaczenie – w każdej decydujący głos zabiera obowiązujące prawo.

Jest zatem kobieta, która wspólnie z kochankiem zabija znęcającego się nad nią męża, jest bogu ducha winny mężczyzna, który trafił za kratki przez błąd urzędnika i swoje zaniedbanie, jest też dramat ofiary zbiorowego gwałtu oraz historia drobnej złodziejki, której wydaje się, że kradzieżami zagłuszy swoje problemy osobiste.

Wszystkie te opowieści łączy jedno: w centrum każdej z nich znajduje się człowiek, gdyż to on autora najbardziej interesuje.

Bezpłatny rozdział do sprawdzenia online na kanale YouTube "Słuchaj za darmo" FERDIAND VON SCHIRACH (ur. 1964 w Monachium) – prawnik i pisarz. Studiował w Bonn, odbył praktykę w Koloniii, specjalizuje się w prawie karnym. Od 1994 roku mieszka i pracuje w Berlinie, zasłynął jako obrońca w głośnym procesie Güntera Schabowskiego, prominentnego enerdowskiego polityka. W 2009 roku zadebiutował Przestępstwem (W.A.B. 2011; wydanie audio: BA 2014), które natychmiast znalazło się na liście bestsellerów, podobnie jak kolejny zbiór opowiadań – Wina (W.A.B. 2011; wydanie audio: BA 2014).

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Wina" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.