Więzień Labiryntu (Okładka miękka)

Więzień Labiryntu

Więzień Labiryntu (Okładka miękka)

Oferta specjalna -31%
5.00 / 1 głosów

Kup na prezent
Więzień Labiryntu to pierwszy tom trylogii amerykańskiego autora Jamesa Dashnera, która stała się międzynarodowym bestsellerem i jest uznawana za jedną z najlepszych książek tego gatunku, obok takich tytułów jak Igrzyska Śmierci, Niezgodna czy seria Gone. Na podstawie powieści został nakręcony film, który już wkrótce wejdzie na ekrany kin na całym świecie. Więzień Labiryntu to pełna akcji i nieustającego napięcia książka, która chwyci czytelnika za gardło, i nie puści aż do ostatniej strony, ponieważ każde wejście do Labiryntu może stać się przepustką do koszmaru, i walką na śmierć i życie... Kiedy Thomas budzi się w ciemnej windzie, jedyną rzeczą jaką pamięta jest jego imię. Kiedy drzwi się otwierają jego oczom ukazuje się grupa nastoletnich chłopców, która wita go w Strefie – otwartej przestrzeni otoczonej wielkimi murami, która znajduje się w samym centrum wielkiego i przerażającego Labiryntu. Podobnie jak Thomas, żaden z mieszkańców Strefy nie wie z jakiego powodu się tu znalazł i kto ich tu zesłał. Czują jednak, że ich obecność nie jest przypadkowa i każdego ranka próbują znaleźć odpowiedź, przemierzając korytarze otaczającego ich Labiryntu. Jednak ta droga nie jest łatwa, bowiem Labirynt skrywa swoje okrutne tajemnice. Kiedy następnego dnia po Thomasie windą do Strefy po raz pierwszy zostaje dostarczona dziewczyna przynosząc tajemniczą wiadomość, wszyscy Streferzy zdają sobie sprawę, że od tej pory nic nie będzie już takie jak było. Thomas podświadomie czuje, że to właśnie on i dziewczyna są kluczem do rozwiązania zagadki Labiryntu i znalezienia wyjścia. Ale z każdą chwilą czasu na to jest coraz mniej, a pytań wciąż więcej. Dlaczego w ogóle znaleźli się w Strefie? Jaka jest ich rola? Kim są Stwórcy, którzy sprawują nad nimi kontrolę? Czym jest Labirynt i czy można znaleźć z niego wyjście? Jaką cenę przyjdzie im za to zapłacić i czy są na to gotowi? Szansa jest tylko jedna: Znajdź wyjście albo giń.
 • 4 kwietnia 2015 TotallBookNerd7,

  daj sie zgubić w labiryncie

  Książka jest bardzo dobrze napisana, styl autora jest zarówno szybki i nie banalny, co się rzadko zdarza. Rzeczą, która podobała mi się najbardziej ... czytaj >
  Książka jest bardzo dobrze napisana, styl autora jest zarówno szybki i nie banalny, co się rzadko zdarza. Rzeczą, która podobała mi się najbardziej było to, że bardzo dużo się dzieje, praktycznie w każdym rozdziale znajdziemy kilka nowych wydarzeń, które sprawią, że otworzymy szerzej oczy ze zdziwienia. Akcja dzieje się bardzo szybko i jest na tyle ciekawa, że jak już się w nią wkręciłam to czytałam do trzeciej nad ranem. Może początek jest troszeczkę wolny, ale wydaje mi się, że jest to potrzebne żeby wszystkiego się stopniowo dowiedzieć oczami Thomasa. Bardzo dobrze, że narracja jest pierwszoosobowa, z perspektywy głównego bohatera. Postacie są cudownie wykreowane, od razu wiedziałam kogo lubię, a za kim nie będę przepadała. Oczywiście moje dziewczęce serce od razu pokochało Thomasa, ale szczerze to chyba nadal Newt jest moim ulubionym bohaterem. Polecam wszystkim wielbicielom fantastyki!

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1