WIeloryby i ćmy (Okładka twarda)

WIeloryby i ćmy

WIeloryby i ćmy (Okładka twarda)

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • dowiesz się jak powstawała "Morfina" i "Wieczny Grunwald"
  • wejdziesz w codzienne życie Szczepana Twardocha
  • lubisz dzienniki i zapiski znaczących autorów

Kup na prezent
Autoportret wielokrotny i literacka opowieść o współczesności

Daleko za kołem podbiegunowym, na Spitsbergenie, jest osada. Stare drogi pozarastała tajga, okna szklarni rozbito. Po dawnym życiu pozostało niewiele — niszczejące hangary, trochę śmieci, zeschnięte krzaki pomidorów. I cmentarz. Z brzydkimi, odlanymi z betonu nagrobkami. Pod jednym z nich leży ciało rocznej dziewczynki. Jego syn też ma rok. Został w kraju, a tak niedawno zasypiał mu na kolanach.

Znacznie bliżej, na Śląsku, nie ma już śladu po starym młynie. Rozebrano go, bo groził zawaleniem. Zniknął też dom, w którym na świat przyszedł jego pradziadek, a kopalnię, w której dziadek został śmiertelnie ranny, zastąpiła szkoła wyższa. Wszędzie wokół historia porozrzucała kości. Niektóre należą do tych, którzy spoglądają ze starych zdjęć w rodzinnym albumie.

Dalekie podróże i bliskie spotkania. Obserwacje, komentarze, refleksje. W swoich dziennikach Twardoch przeplata ogólnoludzkie z pokoleniowym; historyczne ze współczesnym, a oswojone z obcym. Wieloryby i ćmy — autoportret wielokrotny i literacka opowieść o współczesności.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"WIeloryby i ćmy" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.