Wiedźmin. Tomy 1-8 (Okładka twarda)

Wiedźmin. Tomy 1-8

Wiedźmin. Tomy 1-8 (Okładka twarda)

Oferta specjalna -24%
4.36 / 14 głosów

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • uniwersum Wiedźmina to klasyka światowego fantasy
 • poznasz mroczne, dojrzałe historie, które zostały napisane lekkim i przyjemnym językiem
 • poznasz losy Ciri, jednej z głównych bohaterek hitu Wiedźmin 3: Dziki Gon
 • to piękne wydanie jest prawdziwą gratką dla każdego fana prozy Sapkowskiego

Kolekcja Wiedźmin. Tomy 1-8 zawiera następujące elementy:

 • 2 tomy opowiadań w twardej oprawie:
  • Ostatnie życzenie
  • Miecz przeznaczenia
 • 5 tomów sagi wiedźmińskiej w twardej oprawie:
  • Krew elfów
  • Czas pogardy
  • Chrzest ognia
  • Wieża Jaskółki
  • Pani Jeziora
 • powieść Sezon Burz w twardej oprawie
 • mapa świata Wiedźmina


Uniwersum Wiedźmina


Mutanci, wyprani z emocji bezpłodni odmieńcy, których sens życia sprowadza się do zabijania. Czy można się dziwić, że każdy porządny chłop chce mieć z nimi jak najmniej wspólnego? Że najchętniej zapomniałby o ich istnieniu? Niestety, nawet największy poczciwiec będzie musiał skorzystać z ich usług, kiedy strzyga rozerwie mu mućkę, a utopiec porwie babę. Nie ma bowiem lepszych łowców potworów nad wiedźminów.

Tak jak stwory na które polują, tak sami wiedźmini są reliktami przeszłości, niespokojnych czasów, kiedy w wyniku koniunkcji sfer do świata śmiertelników przeniknęła magia, a wraz z nią dobrodziejstwa i plagi, o których nie śniło się nawet najmądrzejszym starcom. Znakiem rozpoznawczym tych wojowników stały się dwa miecze, jeden stalowy na zwykłych łotrów i drugi srebrny, idealny na nawet największe plugastwa.

I choć szeregi wiedźminów zostały mocno przetrzebione, to wciąż żyw jest najlepszy z nich - Biały Wilk, Geralt z Rivii. Znany jako niezrównany mistrz fechtunku i tropiciel, przez lata zdołał się poznać również jako rozważny mężczyzna, którego osąd sytuacji uratował skórę niejednemu możnowładcy. Dlatego też, chociaż rozpaczliwie stara się pozostać neutralny wobec polityki, raz po raz wciągany jest w rozgrywki wyżej postawionych od siebie.

W jego przygodach nieraz towarzyszą mu jego wierni kompanii, jak Zoltan Chivay, krasnolud i przywódca kompanii najemników, czy Jaskier, bard, który swoim pięknymi balladami nieraz zapewnił sobie namacalną wdzięczność kobiet i niezrozumiałą wrogość ich partnerów. Wśród kompanów Geralta są także czarodziejki, rudowłosa Triss Merigold i Yennefer, najmłodsza członkini Rady Czarodziejów i ukochana Białego Wilka.

Ich ojczyzną są Królestwa Północy, miejsce, gdzie żądza władzy miesza się z hipokryzją i zdradą. Najpotężniejsi władcy podzielili między siebie ziemię i zazdrośnie strzegą ich przed innymi, jednocześnie fantazjując o powiększeniu własnej domeny. W tym celu utrzymują wielkie armie, a ich asem w rękawie są magowie. Łudzą się przy tym, że swoją koroną i monetami utrzymają w ryzach czarodziejów władających zaklęciami - błąd, który drogo kosztował niejednego władcę.

Tak jak możni mają swoje przywary, tak i lud Królestw Północy nie stroni od grzechu. Upojeni swoją pozycją ludzie z pogardą spoglądają na starsze rasy, takie jak elfy i krasnoludy. Rasizm i wyzysk bywają tak wielkie, że wyrażenie “nieludzkie warunki” nabrało nowego znaczenia. Część ze starszych ras postanowiła odpowiedzieć na terror terrorem, dając początek “Wiewiórkom”, organizacji, która mieczem i łukiem stara się wywalczyć dawno pogrzebaną godność.

Skonfliktowane, grzeszne, zapatrzone w siebie Królestwa Północy nie egzystują jednak w próżni. Na południu rozpościera Cesarstwo Nilfgaardu, którego żelazna ręką niebezpiecznie zbliża się do północnych ziem...


Kolekcja Wiedźmina
Stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego świat Wiedźmina już teraz można śmiało zaliczyć do światowej klasyki fantasy. Mroczny i niejednoznaczny, jest doskonałą pozycją dla wymagającego czytelnika. Jednocześnie humor, wartka akcja i znakomity styl pisarski sprawiają, że książki czyta się z zapartym tchem.

Ten 8-tomowy zbiór jest nie tylko niezwykłym przedmiotem kolekcjonerskim, ale także znakomitym startem dla osób, które szukają dojrzałej literatury fantasy, albo chcą poznać tło fabularne dla znakomitej serii gier RPG autorstwa studia CD Projekt RED.

W zbiorze znajdziesz sagę wiedźmińską, 5-tomowy cykl opowiadający o Ciri, Dziecku Przeznaczenia, której losy zostały nierozerwalnie związane z Geraltem i Yennefer. To właśnie kontynuacja jej historii jest osią fabularną trzeciej częściej serii Wiedźmin, Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Oprócz tego otrzymasz także powieść Sezon Burz i 2 tomy opowiadań, krótkich historii, które przybliżą Ci Geralta i świat, w którym przyszło mu żyć. Wszystkie części zostały pięknie wydane w twardej oprawie, z unikalnymi okładkami i podpisem autora nadrukowanym na ich grzbietach.
 • 30 grudnia 2017 Raven1008,

  Książka z grafikami z gry?

  Książka z grafikami z gry na okładce a do tego reklamowana trailerem z gry? Co na to Pan Andrzej? Któremu podobno bardzo nie podoba się gra. Więc dlac... czytaj >
  Książka z grafikami z gry na okładce a do tego reklamowana trailerem z gry? Co na to Pan Andrzej? Któremu podobno bardzo nie podoba się gra. Więc dlaczego podpina się pod jej sukces :P? I dlaczego Wiedźmin stał się tak popularny dopiero po sukcesie gier skoro podobno gry tylko psują sprzedaż i wizerunek marki? Pan Andrzej z całym szacunkiem chyba się szaleju ożarł :D A swoją drogą to cena zaporowa za to wydanie. Ktoś nieźle popłynął w wydawnictwie.
  25 września 2017 elson,

  Super!

  Piękne wydanie, dla fanów lub kolekcjonerów - super. Osobiście kupowałam w prezencie narzeczonemu i był zachwycony!
  Piękne wydanie, dla fanów lub kolekcjonerów - super. Osobiście kupowałam w prezencie narzeczonemu i był zachwycony!
  27 maja 2017 Paszczaczek,

  Ta cena to jakiś żart?

  Przy cenie promocyjnej 420 zł za komplet sagi, za pojedynczy tom zapłacimy ponad 50 zł. Gdzie tu promocja?
  Przy cenie promocyjnej 420 zł za komplet sagi, za pojedynczy tom zapłacimy ponad 50 zł. Gdzie tu promocja?
 • 12 maja 2017 Klichuu,

  10/10

  Dlaczego tych książek nie ma z 15?? Albo żeby każda książka miała minimum 500 stron ;(
  Dlaczego tych książek nie ma z 15?? Albo żeby każda książka miała minimum 500 stron ;(
  9 listopada 2015 biob1000,

  A.Sapkowski

  Wspaniałe wydanie Można ze wzgledu na rozmiar zabrać ze sobą w podróż . Wszystko pieknie oprawione a proza ,, Sapkowski i wszystko jasne.
  Wspaniałe wydanie Można ze wzgledu na rozmiar zabrać ze sobą w podróż . Wszystko pieknie oprawione a proza ,, Sapkowski i wszystko jasne.
  22 września 2015 PawelDranka3015,

  Wspaniała proza i słabe wydanie

  Ładne okładki, mapa i to jedyny pozytyw. Kolejny raz wydawnictwo robi sobie kpiny z fanów. Elementarną sprawą jest spójny krój pisma we wszystkich tom... czytaj >
  Ładne okładki, mapa i to jedyny pozytyw. Kolejny raz wydawnictwo robi sobie kpiny z fanów. Elementarną sprawą jest spójny krój pisma we wszystkich tomach cyklu (patrz "Sezon burz" vs reszta). Wymaga to trochę poświęcenia, ale po co. Walimy w twarde okładki to co wyszło w miękkich i po temacie. Dokładnie tak zrobiono w przypadku pierwszej edycji kolekcjonerskiej. Tak dokładnie, że bez mrugnięcia okiem powielono błąd numeracji rozdziałów w opowiadaniu "Wiedźmin". W obecnej edycji nie ma już tego błędu i śmiem twierdzić, że to jedyna korekta w tym poprawionym i uzupełnionym dziele. Owacja na stojąco dla wydawcy. Niechlujny skład "Sezonu burz" (separatory akapitów kończące stronę i zmieniony kerning na stronie 257) dostał twarde okładki, zszyte strony i mamy luksus. Jak widać patent z przeszłości działa. Czemu nie dołączono do wydania opowiadań osadzonych w tym świecie, czyli "Droga, z której się nie wraca" i "Coś się kończy, coś się zaczyna"? No cóż, trochę poświęcenia... Może chociaż pisarz zatroszczy się o swoich czytelników. Mam ogromny żal do wyd. superNOWA, że tak wspaniała proza Sapkowskiego nie doczekała się godnego wydania. Od dwudziestu lat nie dali nic od siebie. Może ktoś kiedyś ich przejmie i zrobi wreszcie dobrą robotę. Na koniec jeszcze mała ciekawostka, która daje wspaniałe świadectwo wydawnictwu. Jak to jest, że sąsiad zza Odry może sobie kupić trylogię husycką czy zbiór opowiadań "Coś się kończy..." w postaci ebooka, a u nas ni widu ni słychu...
 • 18 września 2015 DamianKonieczny9406,

  Piękne wydanie

  Wydanie dla prawdziwego Kolekcjonera/Fana prozy Sapka
  Wydanie dla prawdziwego Kolekcjonera/Fana prozy Sapka
  22 lipca 2015 emeryt856,

  Polecam

  Kultowy cykl. Świetne wydanie. Pięknie prezentuje się na półce. Będzie dla przyszłych pokoleń.
  Kultowy cykl. Świetne wydanie. Pięknie prezentuje się na półce. Będzie dla przyszłych pokoleń.
  1 czerwca 2015 qrdl,

  Dobre rzemiosło wydawnicze

  Wydanie stoi na przyzwoitym poziomie. Są pewne drobiazgi, które wytrawnego czytelnika nieco zirytowały, np. brak rzeczywistej informacji o roku pierws... czytaj >
  Wydanie stoi na przyzwoitym poziomie. Są pewne drobiazgi, które wytrawnego czytelnika nieco zirytowały, np. brak rzeczywistej informacji o roku pierwszych wydań. Tak więc ze stopek dowiadujemy się, że wszystko jest (C)2015, co wydaje się wręcz tytaniczną pracą A. Sapkowskiego, który sam chyba musiałby korzystać z eliksirów i magii - przypominam, że pierwsze opowiadanie o Wiedźminie ukazało się na łamach "Fantastyki" jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku. Bardziej mnie jednak zaskoczył brak spisów treści kolejnych tomów, pomijając 2 tomy z opowiadaniami. Rozumiem, że jest R. I, R. II etc., ale tego typu zaniedbania nie powinny być w tak ekskluzywnym wydaniu. Wszystko jednak wynagradza doskonałe pióro Sapkowskiego, wręcz nie można się oderwać, a widok tylu tomów uspokaja, że nawet szaleńcza lektura szybko się nie skończy :-). PS. Jednorazowa cena faktycznie spora... ale to raczej nie ma związku z małym czytelnictwem książek w Polsce. Ponoć istnieje zależność, że im więcej książek się sprzedaje, tym mniej jest czytelników. Obawiam się, że to bardzo prawdopodobne.

4.36

Na podstawie 14 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1