Wiedźmin. Miecz Przeznaczenia (ebook) (do pobrania)

Wiedźmin. Miecz Przeznaczenia (ebook)

Wiedźmin. Miecz Przeznaczenia (ebook) (do pobrania)

5.00 / 6 głosów

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • poznasz historię legendarnego już polowania na smoka
 • zanurzysz się w mroczny świat fantasy stworzony przez Sapkowskiego
 • grałeś w gry i chcesz się dowiedzieć więcej o uniwersum Wiedźmina

Kup na prezent

SERIA

Cykl wiedźmiński to kultowa już seria opowiadań i powieści o zawodowym tępicielu potworów Geralcie z Rivii autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, która znalazła miliony fanów na całym świecie. Charakterystyczny dla serii jest unikalny, mroczny, a jednocześnie bardzo żywy świat fantasy, czerpiący wiele ze słowiańskich mitów, baśni i legend.
Fabuła

 

Wiedźmiński kodeks stawia tę sprawę w sposób jednoznaczny: wiedźminowi smoka zabijać się nie godzi.


To gatunek zagrożony wymarciem. Aczkolwiek w powszechnej opinii to gad najbardziej wredny. Na oszluzgi, widłogony i latawce kodeks polować przyzwala.
Ale na smoki – nie.


Wiedźmin Geralt przyłącza się jednak do zorganizowanej przez króla Niedamira wyprawy na smoka, który skrył się w jaskiniach Gór Pustulskich. Na swej drodze spotyka trubadura Jaskra oraz – jakżeby inaczej – czarodziejkę Yennefer. Wśród zaproszonych przez króla co sławniejszych smokobójców jest Eyck z Denesle, rycerz bez skazy i zmazy, Rębacze z Cinfrid i szóstka krasnoludów pod komendą Yarpena Zigrina. Motywacje są różne, ale cel jeden.


Smok nie ma szans.


Wydanie nowe, poprawione.Uniwersum WiedźminaMutanci, wyprani z emocji bezpłodni odmieńcy, których sens życia sprowadza się do zabijania. Czy można się dziwić, że każdy porządny chłop chce mieć z nimi jak najmniej wspólnego? Że najchętniej zapomniałby o ich istnieniu? Niestety, nawet największy poczciwiec będzie musiał skorzystać z ich usług, kiedy strzyga rozerwie mu mućkę, a utopiec porwie babę. Nie ma bowiem lepszych łowców potworów nad wiedźminów.

Tak jak stwory na które polują, tak sami wiedźmini są reliktami przeszłości, niespokojnych czasów, kiedy w wyniku koniunkcji sfer do świata śmiertelników przeniknęła magia, a wraz z nią dobrodziejstwa i plagi, o których nie śniło się nawet najmądrzejszym starcom. Znakiem rozpoznawczym tych wojowników stały się dwa miecze, jeden stalowy na zwykłych łotrów i drugi srebrny, idealny na nawet największe plugastwa.

I choć szeregi wiedźminów zostały mocno przetrzebione, to wciąż żyw jest najlepszy z nich - Biały Wilk, Geralt z Rivii. Znany jako niezrównany mistrz fechtunku i tropiciel, przez lata zdołał się poznać również jako rozważny mężczyzna, którego osąd sytuacji uratował skórę niejednemu możnowładcy. Dlatego też, chociaż rozpaczliwie stara się pozostać neutralny wobec polityki, raz po raz wciągany jest w rozgrywki wyżej postawionych od siebie.

W jego przygodach nieraz towarzyszą mu jego wierni kompanii, jak Zoltan Chivay, krasnolud i przywódca kompanii najemników, czy Jaskier, bard, który swoim pięknymi balladami nieraz zapewnił sobie namacalną wdzięczność kobiet i niezrozumiałą wrogość ich partnerów. Wśród kompanów Geralta są także czarodziejki, rudowłosa Triss Merigold i Yennefer, najmłodsza członkini Rady Czarodziejów i ukochana Białego Wilka.

Ich ojczyzną są Królestwa Północy, miejsce, gdzie żądza władzy miesza się z hipokryzją i zdradą. Najpotężniejsi władcy podzielili między siebie ziemię i zazdrośnie strzegą ich przed innymi, jednocześnie fantazjując o powiększeniu własnej domeny. W tym celu utrzymują wielkie armie, a ich asem w rękawie są magowie. Łudzą się przy tym, że swoją koroną i monetami utrzymają w ryzach czarodziejów władających zaklęciami - błąd, który drogo kosztował niejednego władcę.

Tak jak możni mają swoje przywary, tak i lud Królestw Północy nie stroni od grzechu. Upojeni swoją pozycją ludzie z pogardą spoglądają na starsze rasy, takie jak elfy i krasnoludy. Rasizm i wyzysk bywają tak wielkie, że wyrażenie “nieludzkie warunki” nabrało nowego znaczenia. Część ze starszych ras postanowiła odpowiedzieć na terror terrorem, dając początek “Wiewiórkom”, organizacji, która mieczem i łukiem stara się wywalczyć dawno pogrzebaną godność.

Skonfliktowane, grzeszne, zapatrzone w siebie Królestwa Północy nie egzystują jednak w próżni. Na południu rozpościera Cesarstwo Nilfgaardu, którego żelazna ręką niebezpiecznie zbliża się do północnych ziem...


Cechy książki: • Drugi zbiór opowiadań o Wiedźminie Geralcie
 • Niezwykła postać wiedźmina Geralta, specjalnie "wyhodowanego" i wyszkolonego zabójcy potworów
 • Unikalny świat łączący elementy klasycznego fantasy, słowiańskiego folkloru i znanych baśni oraz legend
 • Wartka akcja, ciekawe postaci i inteligentne, cięte dialogi

Chandler zrobił z kryminału moralitet, powieść psychologiczną. Sapkowski podobnie - z opowieści o walkach ze smokami stworzył literaturę najwyższeaj klasy.

Życie Warszawy

 • 9 marca 2017 Shagans,

  Gorąco Polecam

  Zakupiłem całą serię w tym fantastycznym wydaniu i jestem pełen podziwu za staranność zapakowania książek oraz faktury okładki i papieru. Jakość na wy... czytaj >
  Zakupiłem całą serię w tym fantastycznym wydaniu i jestem pełen podziwu za staranność zapakowania książek oraz faktury okładki i papieru. Jakość na wysokim poziomie, czas wysyłki również bardzo pozytywny.
  20 maja 2016 MarekMuskała1891,

  lll

  love
  love
  17 maja 2016 Szykacz,

  Wiedźmin

  Można powiedzieć wiele o tej książce, że posiada świetny klimat, że ma zabawny i specyficzny humor. Słowem, wciąga jak odkurzacz i ciężko się oderwać,... czytaj >
  Można powiedzieć wiele o tej książce, że posiada świetny klimat, że ma zabawny i specyficzny humor. Słowem, wciąga jak odkurzacz i ciężko się oderwać, nie raz czytając złapałem się na tym, że było już jasno na dworze, a mówiłem " jeszcze kilka stron"
 • 25 lipca 2015 wolfhart,

  Polecam

  Co tu dużo się rozpisywać, przecież to saga o Geralcie. Największym wiedźminie ziem północnych.
  Co tu dużo się rozpisywać, przecież to saga o Geralcie. Największym wiedźminie ziem północnych.
  20 lutego 2015 ElfikBook,

  Wybitna fantastyka

  Jeszcze niedawno nie wiedziałam, o czym jest słynny wiedźmin. Teraz uważam, że to wybitna książka polskiego autora. Sapkowski stworzył oryginalny świ... czytaj >
  Jeszcze niedawno nie wiedziałam, o czym jest słynny wiedźmin. Teraz uważam, że to wybitna książka polskiego autora. Sapkowski stworzył oryginalny świat i przy tym realnych bohaterów, którzy podbili moje serce. Razem z wiedźminem przeżyłam wiele niesamowitych przygód, o których długo będę pamiętać.
  5 lutego 2015 Anastazja93,

  Wprowadzenie do Wiedźmińskiego świata

  Zbiór doskonałych opowiadań, stanowiących preludium do sagi o Wiedźminie. Mistrzowsko napisane, pełne magii i tajemniczości są moim zdaniem pozycją ob... czytaj >
  Zbiór doskonałych opowiadań, stanowiących preludium do sagi o Wiedźminie. Mistrzowsko napisane, pełne magii i tajemniczości są moim zdaniem pozycją obowiązkową dla każdego bibliofila.

5.00

Na podstawie 6 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1