Wiedźmin. Tom 5 - Pani Jeziora (Okładka miękka)

Wiedźmin. Tom 5 - Pani Jeziora

Wiedźmin. Tom 5 - Pani Jeziora (Okładka miękka)

Oferta specjalna -43%
3.67 / 6 głosów

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • zanurzysz się w mroczny świat fantasy stworzony przez Sapkowskiego
 • grałeś w gry i chcesz się dowiedzieć więcej o uniwersum Wiedźmina
 • poznasz historię Geralta i Ciri

Cykl wiedźmiński to kultowa już seria opowiadań i powieści o zawodowym tępicielu potworów Geralcie z Rivii autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, która znalazła miliony fanów na całym świecie. Charakterystyczny dla serii jest unikalny, mroczny, a jednocześnie bardzo żywy świat fantasy, czerpiący wiele ze słowiańskich mitów, baśni i legend.
Fabuła


Kontynuacja powieści "Wieża Jaskółki"


Ciri przekroczyła portal w Wieży Jaskółki, lecz zamiast na wyspę Thanedd przeniosła się do świata Ludu Olch. To stąd tysiące lat wcześniej przybyły elfy. Jej przewodnikiem po nieznanym świecie zostaje elf Avallac'h. Gdy Ciri dowiaduje się od niego, czego chce od niej Król Olch, postanawia uciec z tej krainy. Z pomocą jednorożca ucieka przekraczając barierę między światami, ścigana przez jednego z elfów, Eredina.

Połączone armie Redanii i Temerii, zasilone najemnikami i ochotnikami z Koviru, stawiają opór wojskom Nilfgaardu, wygrywając kolejne bitwy.

Drużyna Geralta zniecierpliwiona bezczynnością wyrusza na południe, do siedziby czarodzieja Vilgefortza w zamku Stygga, gdzie wszystko ma się rozstrzygnąć.


Uniwersum WiedźminaMutanci, wyprani z emocji bezpłodni odmieńcy, których sens życia sprowadza się do zabijania. Czy można się dziwić, że każdy porządny chłop chce mieć z nimi jak najmniej wspólnego? Że najchętniej zapomniałby o ich istnieniu? Niestety, nawet największy poczciwiec będzie musiał skorzystać z ich usług, kiedy strzyga rozerwie mu mućkę, a utopiec porwie babę. Nie ma bowiem lepszych łowców potworów nad wiedźminów.

Tak jak stwory na które polują, tak sami wiedźmini są reliktami przeszłości, niespokojnych czasów, kiedy w wyniku koniunkcji sfer do świata śmiertelników przeniknęła magia, a wraz z nią dobrodziejstwa i plagi, o których nie śniło się nawet najmądrzejszym starcom. Znakiem rozpoznawczym tych wojowników stały się dwa miecze, jeden stalowy na zwykłych łotrów i drugi srebrny, idealny na nawet największe plugastwa.

I choć szeregi wiedźminów zostały mocno przetrzebione, to wciąż żyw jest najlepszy z nich - Biały Wilk, Geralt z Rivii. Znany jako niezrównany mistrz fechtunku i tropiciel, przez lata zdołał się poznać również jako rozważny mężczyzna, którego osąd sytuacji uratował skórę niejednemu możnowładcy. Dlatego też, chociaż rozpaczliwie stara się pozostać neutralny wobec polityki, raz po raz wciągany jest w rozgrywki wyżej postawionych od siebie.

W jego przygodach nieraz towarzyszą mu jego wierni kompanii, jak Zoltan Chivay, krasnolud i przywódca kompanii najemników, czy Jaskier, bard, który swoim pięknymi balladami nieraz zapewnił sobie namacalną wdzięczność kobiet i niezrozumiałą wrogość ich partnerów. Wśród kompanów Geralta są także czarodziejki, rudowłosa Triss Merigold i Yennefer, najmłodsza członkini Rady Czarodziejów i ukochana Białego Wilka.

Ich ojczyzną są Królestwa Północy, miejsce, gdzie żądza władzy miesza się z hipokryzją i zdradą. Najpotężniejsi władcy podzielili między siebie ziemię i zazdrośnie strzegą ich przed innymi, jednocześnie fantazjując o powiększeniu własnej domeny. W tym celu utrzymują wielkie armie, a ich asem w rękawie są magowie. Łudzą się przy tym, że swoją koroną i monetami utrzymają w ryzach czarodziejów władających zaklęciami - błąd, który drogo kosztował niejednego władcę.

Tak jak możni mają swoje przywary, tak i lud Królestw Północy nie stroni od grzechu. Upojeni swoją pozycją ludzie z pogardą spoglądają na starsze rasy, takie jak elfy i krasnoludy. Rasizm i wyzysk bywają tak wielkie, że wyrażenie “nieludzkie warunki” nabrało nowego znaczenia. Część ze starszych ras postanowiła odpowiedzieć na terror terrorem, dając początek “Wiewiórkom”, organizacji, która mieczem i łukiem stara się wywalczyć dawno pogrzebaną godność.

Skonfliktowane, grzeszne, zapatrzone w siebie Królestwa Północy nie egzystują jednak w próżni. Na południu rozpościera Cesarstwo Nilfgaardu, którego żelazna ręką niebezpiecznie zbliża się do północnych ziem...


Cechy książki: • Piąty tom kultowej sagi o wiedźminie Geralcie
 • Niezwykła postać wiedźmina Geralta, specjalnie "wyhodowanego" i wyszkolonego zabójcy potworów
 • Unikalny świat łączący elementy klasycznego fantasy, słowiańskiego folkloru i znanych baśni oraz legend
 • Wartka akcja, ciekawe postaci i inteligentne, cięte dialogi

Chandler zrobił z kryminału moralitet, powieść psychologiczną. Sapkowski podobnie - z opowieści o walkach ze smokami stworzył literaturę najwyższeaj klasy.

Życie Warszawy

 • 19 kwietnia 2017 piotrmerton,

  Uwaga dotycząca wysyłki

  Zamówiłem całą sagę Wiedźmina na stronie cdp.pl i nie mogłem uwierzyć w jaki sposób zostały "zapakowane" i wysłane. Książki luzem (!) owinięte w karto... czytaj >
  Zamówiłem całą sagę Wiedźmina na stronie cdp.pl i nie mogłem uwierzyć w jaki sposób zostały "zapakowane" i wysłane. Książki luzem (!) owinięte w kartonową tekturę (nie pudełko), która nie była w żaden sposób zaklejona (!). Książki praktycznie na wierzchu, wyjąłem je przemoczone od deszczu, z pootwieranymi okładkami i pogiętymi stronicami. Jest to o tyle dziwne, że nie było to moje pierwsze zamówienie z tego sklepu - wcześniejsze były bez zarzutu, odpowiednio zabezpieczone, z folią bąbelkową, porządnie zaklejonym pudełkiem z logiem cdp, natomiast teraz nic z tych rzeczy nie było, tak jakby były pakowane przez kuriera na poczekaniu, bez taśmy itd. W sprzedaży wysyłkowej dbałość o zabezpieczenie paczki jest dla mnie szczególnie istotna, dlatego nawet byłem w stanie zamawiać stąd po wyższej cenie. Niestety, już nie wrócę i radzę uważać.
  9 marca 2017 Shagans,

  Gorąco Polecam

  Zakupiłem całą serię w tym fantastycznym wydaniu i jestem pełen podziwu za staranność zapakowania książek oraz faktury okładki i papieru. Jakość na wy... czytaj >
  Zakupiłem całą serię w tym fantastycznym wydaniu i jestem pełen podziwu za staranność zapakowania książek oraz faktury okładki i papieru. Jakość na wysokim poziomie, czas wysyłki również bardzo pozytywny.
  7 lipca 2016 cement,

  POLECAM!!!!

  Polecam.
  Polecam.
 • 12 września 2015 wolfhart,

  Coś się kończy, coś zaczyna.....

  To chyba najszybciej przeczytana prze zemnie książka, o przygodach Geralta z Rivi. Czytałem ją w każdej wolnej chwili, po to by jak najszybciej Geralt... czytaj >
  To chyba najszybciej przeczytana prze zemnie książka, o przygodach Geralta z Rivi. Czytałem ją w każdej wolnej chwili, po to by jak najszybciej Geralt Yenn i Ciri się spotkali. A tych co wyrządzili im krzywdę, spotkała zasłużona kara. Nieraz po przeczytaniu rozdziału, wyobrażałem sobie jak wraz z Ciri lub Geraltem, stajemy ramie w ramię by walczyć z złem. Ta książka, jak każda z cyklu wiedźmińskiego, jest dla mnie idealna dlatego że, bardzo lubię przygody Geralta i jego kompanij. Mam już cały zbiór opowiadań, które przeczytałem w niecałe dwa miesiące. Moim zdaniem, to arcydzieło literackie i z niecierpliwością czekam na nowe książki z cyklu. Mam nadzieje, że pan Andrzej nie zawiedzie swoich czytelników i za rok, może dwa ukarze się kolejna książka o przygodach Geralta z Rivi. Tym co się zastanawiają czy kupować, mówię śmiało i z pełną odpowiedzialnością za moje słowa, że by kupowali bo się nie zawiodą.
  5 lutego 2015 ASido,

  Zakończenie wspaniałej historii

  Ostatni tom najlepszej sagi fantasy jaką czytałem!
  Ostatni tom najlepszej sagi fantasy jaką czytałem!
  23 maja 2013 evilkorniszon,

  Jak zepsuć dobry cykl...

  Niestety w odróżnieniu od poprzednich tomów ta część przygód o Geralcie zawodzi i to bardzo. Przez wszystkie poprzednie części świat wiedźmina był zam... czytaj >
  Niestety w odróżnieniu od poprzednich tomów ta część przygód o Geralcie zawodzi i to bardzo. Przez wszystkie poprzednie części świat wiedźmina był zamkniętym światem fantasy, niestety autor w tej części dorzuca liczne kurioza, które po prostu totalnie nie pasują do powieści i psują jej klimat. Za przykład niech posłuży to, że jedna z postaci w pewnym momencie znajduje się prawdopodobnie na ziemskim, tak ziemskim, wysypisku śmieci. Najgorsze jest to, że wszystkie te rzeczy to zabiegi celowe, mające łamać pewne kanony obowiązujące w literaturze heroic fantasy. Niestety autor przeprowadza je całkowicie nieumiejętnie, przez co sprawiają, przynajmniej w mojej opinii, wrażenie niezwykle sztucznych. "Pani Jeziora" jest to jedna z niewielu książek, po których lekturze miałem ochotę wysłać je z powrotem do autora z odpowiednią adnotacją. Po przeczytaniu zakończenia sagi wiedźmińskiej powstało określenie, zwane "syndromem sapkowskiego", szczególnie widoczne w "Trylogii Husyckiej".

3.67

Na podstawie 6 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1