Wiedźmin. Tom 4 - Wieża Jaskółki (Okładka miękka)

Wiedźmin. Tom 4 - Wieża Jaskółki

Wiedźmin. Tom 4 - Wieża Jaskółki (Okładka miękka)

Oferta specjalna -29%
3.67 / 3 głosów

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • zanurzysz się w mroczny świat fantasy stworzony przez Sapkowskiego
 • grałeś w gry i chcesz się dowiedzieć więcej o uniwersum Wiedźmina
 • poznasz historię Geralta i Ciri

Kup na prezent

Cykl wiedźmiński to kultowa już seria opowiadań i powieści o zawodowym tępicielu potworów Geralcie z Rivii autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, która znalazła miliony fanów na całym świecie. Charakterystyczny dla serii jest unikalny, mroczny, a jednocześnie bardzo żywy świat fantasy, czerpiący wiele ze słowiańskich mitów, baśni i legend.
Fabuła


Kontynuacja powieści "Chrzest ognia"


Ranną i wycieńczoną Ciri odnajduje na bagnach Pereplutu pustelnik Vysygota z Corvo, dawny wykładowca z Oxenfurtu. Zaczyna się opiekować dziewczyną i powoli nawiązuje się miedzy nimi przyjaźć. Tymczasem Geralt i jego kompania poszukują Ciri, wciąż bez rezultatu.

Armia Nilfgaardu posuwa się naprzód, przekraczając granicę Temerii i pokonuje wojska króla Foltesta w bitwie pod Mariborem. Zbliżająca się zima opóźnia plany dalszej inwazji.

Ciri planuje dostać się do tajemniczej Wieży Jaskółki, gdzie ma znajdować się portal, który przeniesie ją z powrotem na wyspę Thanedd. Jej tropem podąża odział złożony z łowców nagród i ludzi cesarza Emhyra.


Uniwersum WiedźminaMutanci, wyprani z emocji bezpłodni odmieńcy, których sens życia sprowadza się do zabijania. Czy można się dziwić, że każdy porządny chłop chce mieć z nimi jak najmniej wspólnego? Że najchętniej zapomniałby o ich istnieniu? Niestety, nawet największy poczciwiec będzie musiał skorzystać z ich usług, kiedy strzyga rozerwie mu mućkę, a utopiec porwie babę. Nie ma bowiem lepszych łowców potworów nad wiedźminów.

Tak jak stwory na które polują, tak sami wiedźmini są reliktami przeszłości, niespokojnych czasów, kiedy w wyniku koniunkcji sfer do świata śmiertelników przeniknęła magia, a wraz z nią dobrodziejstwa i plagi, o których nie śniło się nawet najmądrzejszym starcom. Znakiem rozpoznawczym tych wojowników stały się dwa miecze, jeden stalowy na zwykłych łotrów i drugi srebrny, idealny na nawet największe plugastwa.

I choć szeregi wiedźminów zostały mocno przetrzebione, to wciąż żyw jest najlepszy z nich - Biały Wilk, Geralt z Rivii. Znany jako niezrównany mistrz fechtunku i tropiciel, przez lata zdołał się poznać również jako rozważny mężczyzna, którego osąd sytuacji uratował skórę niejednemu możnowładcy. Dlatego też, chociaż rozpaczliwie stara się pozostać neutralny wobec polityki, raz po raz wciągany jest w rozgrywki wyżej postawionych od siebie.

W jego przygodach nieraz towarzyszą mu jego wierni kompanii, jak Zoltan Chivay, krasnolud i przywódca kompanii najemników, czy Jaskier, bard, który swoim pięknymi balladami nieraz zapewnił sobie namacalną wdzięczność kobiet i niezrozumiałą wrogość ich partnerów. Wśród kompanów Geralta są także czarodziejki, rudowłosa Triss Merigold i Yennefer, najmłodsza członkini Rady Czarodziejów i ukochana Białego Wilka.

Ich ojczyzną są Królestwa Północy, miejsce, gdzie żądza władzy miesza się z hipokryzją i zdradą. Najpotężniejsi władcy podzielili między siebie ziemię i zazdrośnie strzegą ich przed innymi, jednocześnie fantazjując o powiększeniu własnej domeny. W tym celu utrzymują wielkie armie, a ich asem w rękawie są magowie. Łudzą się przy tym, że swoją koroną i monetami utrzymają w ryzach czarodziejów władających zaklęciami - błąd, który drogo kosztował niejednego władcę.

Tak jak możni mają swoje przywary, tak i lud Królestw Północy nie stroni od grzechu. Upojeni swoją pozycją ludzie z pogardą spoglądają na starsze rasy, takie jak elfy i krasnoludy. Rasizm i wyzysk bywają tak wielkie, że wyrażenie “nieludzkie warunki” nabrało nowego znaczenia. Część ze starszych ras postanowiła odpowiedzieć na terror terrorem, dając początek “Wiewiórkom”, organizacji, która mieczem i łukiem stara się wywalczyć dawno pogrzebaną godność.

Skonfliktowane, grzeszne, zapatrzone w siebie Królestwa Północy nie egzystują jednak w próżni. Na południu rozpościera Cesarstwo Nilfgaardu, którego żelazna ręką niebezpiecznie zbliża się do północnych ziem...


Cechy książki: • Czwarty tom kultowej sagi o wiedźminie Geralcie
 • Niezwykła postać wiedźmina Geralta, specjalnie "wyhodowanego" i wyszkolonego zabójcy potworów
 • Unikalny świat łączący elementy klasycznego fantasy, słowiańskiego folkloru i znanych baśni oraz legend
 • Wartka akcja, ciekawe postaci i inteligentne, cięte dialogi

Chandler zrobił z kryminału moralitet, powieść psychologiczną. Sapkowski podobnie - z opowieści o walkach ze smokami stworzył literaturę najwyższej klasy.

Życie Warszawy

 • 19 kwietnia 2017 piotrmerton,

  Uwaga dotycząca wysyłki

  Zamówiłem całą sagę Wiedźmina na stronie cdp.pl i nie mogłem uwierzyć w jaki sposób zostały "zapakowane" i wysłane. Książki luzem (!) owinięte w karto... czytaj >
  Zamówiłem całą sagę Wiedźmina na stronie cdp.pl i nie mogłem uwierzyć w jaki sposób zostały "zapakowane" i wysłane. Książki luzem (!) owinięte w kartonową tekturę (nie pudełko), która nie była w żaden sposób zaklejona (!). Książki praktycznie na wierzchu, wyjąłem je przemoczone od deszczu, z pootwieranymi okładkami i pogiętymi stronicami. Jest to o tyle dziwne, że nie było to moje pierwsze zamówienie z tego sklepu - wcześniejsze były bez zarzutu, odpowiednio zabezpieczone, z folią bąbelkową, porządnie zaklejonym pudełkiem z logiem cdp, natomiast teraz nic z tych rzeczy nie było, tak jakby były pakowane przez kuriera na poczekaniu, bez taśmy itd. W sprzedaży wysyłkowej dbałość o zabezpieczenie paczki jest dla mnie szczególnie istotna, dlatego nawet byłem w stanie zamawiać stąd po wyższej cenie. Niestety, już nie wrócę i radzę uważać.
  9 marca 2017 Shagans,

  Gorąco Polecam

  Zakupiłem całą serię w tym fantastycznym wydaniu i jestem pełen podziwu za staranność zapakowania książek oraz faktury okładki i papieru. Jakość na wy... czytaj >
  Zakupiłem całą serię w tym fantastycznym wydaniu i jestem pełen podziwu za staranność zapakowania książek oraz faktury okładki i papieru. Jakość na wysokim poziomie, czas wysyłki również bardzo pozytywny.
  2 września 2015 wolfhart,

  Polecam

  w 100%
  w 100%

3.67

Na podstawie 3 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1