Wiedźmin. Tom 1 - Krew elfów (Okładka miękka)

Wiedźmin. Tom 1 - Krew elfów

Wiedźmin. Tom 1 - Krew elfów (Okładka miękka)

Oferta specjalna -33%
4.50 / 12 głosów

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • zanurzysz się w mroczny świat fantasy stworzony przez Sapkowskiego
 • grałeś w gry i chcesz się dowiedzieć więcej o uniwersum Wiedźmina
 • poznasz historię Geralta i Ciri

Kup na prezent

Cykl wiedźmiński to kultowa już seria opowiadań i powieści o zawodowym tępicielu potworów Geralcie z Rivii autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, która znalazła miliony fanów na całym świecie. Charakterystyczny dla serii jest unikalny, mroczny, a jednocześnie bardzo żywy świat fantasy, czerpiący wiele ze słowiańskich mitów, baśni i legend.
Fabuła


Pierwszy tom sagi wiedźmińskiej


Królestwa północy czują coraz większe zagrożenie ze strony cesarstwa Nilfgaardu. Komanda Wiewiórek, partyzanckiej organizacji nieludzi walczą o utworzenie własnego, wolnego państwa. Czasy stają się coraz bardziej niespokojne, a tajemnicze grupy zaczynają interesować się Geraltem i jego przybraną córką, Ciri.

Tajemniczy czarodziej Rience chwyta i torturuje Jaskra, aby uzyskać informacje o wiedźminie i jego podopiecznej. Barda uwalnia czarodziejka Yennefer.

Ciri pobiera nauki w Kaer Morhen, wiedźmińskim siedliszczu. Gdy zaczyna przejawiać magiczne talenty, wiedźmini wzywają na pomoc znajomą czarodziejkę Triss Merigold.

Szpiedzy, podwójni agenci, czarodzieje i królowie, a w centrum wszystkich intryg i niebezpieczeństw znajdują się Geralt i Ciri. Trup ściele się gęsto, a akcja nie zwalnia nawet na chwilę.


Uniwersum WiedźminaMutanci, wyprani z emocji bezpłodni odmieńcy, których sens życia sprowadza się do zabijania. Czy można się dziwić, że każdy porządny chłop chce mieć z nimi jak najmniej wspólnego? Że najchętniej zapomniałby o ich istnieniu? Niestety, nawet największy poczciwiec będzie musiał skorzystać z ich usług, kiedy strzyga rozerwie mu mućkę, a utopiec porwie babę. Nie ma bowiem lepszych łowców potworów nad wiedźminów.

Tak jak stwory na które polują, tak sami wiedźmini są reliktami przeszłości, niespokojnych czasów, kiedy w wyniku koniunkcji sfer do świata śmiertelników przeniknęła magia, a wraz z nią dobrodziejstwa i plagi, o których nie śniło się nawet najmądrzejszym starcom. Znakiem rozpoznawczym tych wojowników stały się dwa miecze, jeden stalowy na zwykłych łotrów i drugi srebrny, idealny na nawet największe plugastwa.

I choć szeregi wiedźminów zostały mocno przetrzebione, to wciąż żyw jest najlepszy z nich - Biały Wilk, Geralt z Rivii. Znany jako niezrównany mistrz fechtunku i tropiciel, przez lata zdołał się poznać również jako rozważny mężczyzna, którego osąd sytuacji uratował skórę niejednemu możnowładcy. Dlatego też, chociaż rozpaczliwie stara się pozostać neutralny wobec polityki, raz po raz wciągany jest w rozgrywki wyżej postawionych od siebie.

W jego przygodach nieraz towarzyszą mu jego wierni kompanii, jak Zoltan Chivay, krasnolud i przywódca kompanii najemników, czy Jaskier, bard, który swoim pięknymi balladami nieraz zapewnił sobie namacalną wdzięczność kobiet i niezrozumiałą wrogość ich partnerów. Wśród kompanów Geralta są także czarodziejki, rudowłosa Triss Merigold i Yennefer, najmłodsza członkini Rady Czarodziejów i ukochana Białego Wilka.

Ich ojczyzną są Królestwa Północy, miejsce, gdzie żądza władzy miesza się z hipokryzją i zdradą. Najpotężniejsi władcy podzielili między siebie ziemię i zazdrośnie strzegą ich przed innymi, jednocześnie fantazjując o powiększeniu własnej domeny. W tym celu utrzymują wielkie armie, a ich asem w rękawie są magowie. Łudzą się przy tym, że swoją koroną i monetami utrzymają w ryzach czarodziejów władających zaklęciami - błąd, który drogo kosztował niejednego władcę.

Tak jak możni mają swoje przywary, tak i lud Królestw Północy nie stroni od grzechu. Upojeni swoją pozycją ludzie z pogardą spoglądają na starsze rasy, takie jak elfy i krasnoludy. Rasizm i wyzysk bywają tak wielkie, że wyrażenie “nieludzkie warunki” nabrało nowego znaczenia. Część ze starszych ras postanowiła odpowiedzieć na terror terrorem, dając początek “Wiewiórkom”, organizacji, która mieczem i łukiem stara się wywalczyć dawno pogrzebaną godność.

Skonfliktowane, grzeszne, zapatrzone w siebie Królestwa Północy nie egzystują jednak w próżni. Na południu rozpościera Cesarstwo Nilfgaardu, którego żelazna ręką niebezpiecznie zbliża się do północnych ziem...


Cechy książki: • Pierwszy tom sagi o wiedźminie Geralcie
 • Niezwykła postać wiedźmina Geralta, specjalnie "wyhodowanego" i wyszkolonego zabójcy potworów
 • Unikalny świat łączący elementy klasycznego fantasy, słowiańskiego folkloru i znanych baśni oraz legend
 • Wartka akcja, ciekawe postaci i inteligentne, cięte dialogi

Chandler zrobił z kryminału moralitet, powieść psychologiczną. Sapkowski podobnie - z opowieści o walkach ze smokami stworzył literaturę najwyższej klasy.

Życie Warszawy

 • 26 sierpnia 2020 ВладимирК.1095,

  hojnie

  Uczę się polskiego z tych książek. Jestem absolutnie zachwycony.
  Uczę się polskiego z tych książek. Jestem absolutnie zachwycony.
  19 kwietnia 2017 piotrmerton,

  Uwaga dotycząca wysyłki

  Zamówiłem całą sagę Wiedźmina na stronie cdp.pl i nie mogłem uwierzyć w jaki sposób zostały "zapakowane" i wysłane. Książki luzem (!) owinięte w karto... czytaj >
  Zamówiłem całą sagę Wiedźmina na stronie cdp.pl i nie mogłem uwierzyć w jaki sposób zostały "zapakowane" i wysłane. Książki luzem (!) owinięte w kartonową tekturę (nie pudełko), która nie była w żaden sposób zaklejona (!). Książki praktycznie na wierzchu, wyjąłem je przemoczone od deszczu, z pootwieranymi okładkami i pogiętymi stronicami. Jest to o tyle dziwne, że nie było to moje pierwsze zamówienie z tego sklepu - wcześniejsze były bez zarzutu, odpowiednio zabezpieczone, z folią bąbelkową, porządnie zaklejonym pudełkiem z logiem cdp, natomiast teraz nic z tych rzeczy nie było, tak jakby były pakowane przez kuriera na poczekaniu, bez taśmy itd. W sprzedaży wysyłkowej dbałość o zabezpieczenie paczki jest dla mnie szczególnie istotna, dlatego nawet byłem w stanie zamawiać stąd po wyższej cenie. Niestety, już nie wrócę i radzę uważać.
  14 marca 2017 MichałTomaszewski2791,

  G E N I A L N E

  Genialne słuchowisko - wszystko świetnie zagrane, aktorzy dobrze dobrani, wspaniale się tego słucha, czuć emocje wypowiedzi. Wcześniej nie czytałem te... czytaj >
  Genialne słuchowisko - wszystko świetnie zagrane, aktorzy dobrze dobrani, wspaniale się tego słucha, czuć emocje wypowiedzi. Wcześniej nie czytałem tej książki, więc nie mam porównania, czy czytając samemu jest lepiej. Ale tak czy siak świetny audiobook - GORĄCO POLECAM
 • 9 marca 2017 Shagans,

  Gorąco Polecam

  Zakupiłem całą serię w tym fantastycznym wydaniu i jestem pełen podziwu za staranność zapakowania książek oraz faktury okładki i papieru. Jakość na wy... czytaj >
  Zakupiłem całą serię w tym fantastycznym wydaniu i jestem pełen podziwu za staranność zapakowania książek oraz faktury okładki i papieru. Jakość na wysokim poziomie, czas wysyłki również bardzo pozytywny.
  5 lipca 2016 radziuw,

  Mindfu*k

  Słuchowisko genialne, polecam fanom Wiedźmina. Daję tylko 4 na 5 gwiazdkę z jednego powodu - po zagraniu w grę nie mogę się przestawić, że Geraltowi u... czytaj >
  Słuchowisko genialne, polecam fanom Wiedźmina. Daję tylko 4 na 5 gwiazdkę z jednego powodu - po zagraniu w grę nie mogę się przestawić, że Geraltowi użycza głosu ten sam aktor, który w grze dubbingował Vernona Roche'a. Niby nie powinno wpłynąć na ocenę, ale zdążyłem już się przyzwyczaić do głosu Pana Jacka Rozenka :)
  25 września 2015 danieldyla,

  Must have!

  Must have!
  Must have!
 • 19 sierpnia 2015 wolfhart,

  Każdy fan Gry powinien to mieć.

  Super mi się czytało, wessałem tą opowieść w dwa wieczory.
  Super mi się czytało, wessałem tą opowieść w dwa wieczory.
  15 kwietnia 2015 Rynek84,

  Słuchowisko

  Bardzo dobrze zrealizowane słuchowisko, jak nie lubię słuchać książek tylko czytać to jednak Wiedźmin w każdej postaci to arcydzieło.
  Bardzo dobrze zrealizowane słuchowisko, jak nie lubię słuchać książek tylko czytać to jednak Wiedźmin w każdej postaci to arcydzieło.
  23 marca 2015 Anastazja93,

  Super!

  Postanowiłam dać szanse słuchowisku i się nie zawiodłam. Bardzo dobrze zrealizowanie, a treściowo, jakżeby inaczej, wybitne - w końcu na podstawie pro... czytaj >
  Postanowiłam dać szanse słuchowisku i się nie zawiodłam. Bardzo dobrze zrealizowanie, a treściowo, jakżeby inaczej, wybitne - w końcu na podstawie prozy mistrza Sapkowskiego :)

4.50

Na podstawie 12 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1