Wiedźmin. Ostatnie życzenie (Okładka miękka)

Wiedźmin. Ostatnie życzenie

Wiedźmin. Ostatnie życzenie (Okładka miękka)

Oferta specjalna -28%
5.00 / 5 głosów

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • zanurzysz się w mroczny świat fantasy stworzony przez Sapkowskiego
 • grałeś w gry i chcesz się dowiedzieć więcej o uniwersum Wiedźmina
 • poznasz niezwykłe przygody Geralta

Kup na prezent

Cykl wiedźmiński to kultowa już seria opowiadań i powieści o zawodowym tępicielu potworów Geralcie z Rivii autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, która znalazła miliony fanów na całym świecie. Charakterystyczny dla serii jest unikalny, mroczny, a jednocześnie bardzo żywy świat fantasy, czerpiący wiele ze słowiańskich mitów, baśni i legend.
Fabuła


Ostatnie życzenie to zbiór składający się z siedmiu opowiadań:

 • Głos rozsądku - Ranny wiedźmin dochodzi do siebie pod opieką kapłanek w świątyni Melitele. To podzielone na części opowiadanie łączy pozostałe historie stanowiąc wstęp do każdej z nich.
 • Wiedźmin - Do Wyzimy, stolicy Temerii przybywa tajemniczy jeździec, skuszony zleceniem króla Foltesta na zdjęcie czaru ze strzygi. To wiedźmin Geralt, który po rozmowie z królem zgadza się podjąć ryzyko i zdjąć klątwę z potwora.
 • Ziarno prawdy - Podróżując po świecie w poszukiwaniu zajęcia, Geralt napotkał ciała podróżnych zamordowanych przez potwora. W poszukiwaniu ich zabójcy, wiedźmin trafił do starego, tajemniczego dworu, gdzie spotkał jego niezwykłego właściciela.
 • Mniejsze zło - Po zabiciu kikimory grasującej na bagnach Geralt zawitał do miasteczka Blaviken, gdzie miał nadzieję spieniężyć trofeum. Tam spotkał znajomego maga Stregobora, który nieoczekiwanie poprosił wiedźmina o pomoc.
 • Kwestia ceny - Geralt otrzymał zaproszenie na dwór królowej Calanthe. Podczas uczty pojawia sie tajemniczy Jeż z Erlenwaldu, żądający ręki księżniczki Pavetty powołując się na pradawne "prawo niespodzianki". Calanthe nakazuje wiedźminowi zabicie Jeża.
 • Kraniec świata - Geralt podróżuje po świecie z nowym kompanem, bardem Jaskrem. Trafiają do wsi Dolna Posada, gdzie sołtys prosi ich o pomoc w wypędzeniu z niej "diaboła", który uprzykrza życie mieszkańcom. Wiedźmin postanawia pomóc chłopom, mimo protestów Jaskra, którego zdaniem diabły nie istnieją.
 • Ostatnie życzenie - Jaskier i Geralt odnajdują stary dzban, z którego uwalniają dżinna. Zanim Jaksier zdążył wypowiedzieć życzenia, demon zaatakował go i niemal zabił, nim wiedźminowi udało się go przepędzić. Geralt nie potrafi uratować barda. Szukając pomocy trafiają do czarodziejki Yennefer, która zgadza się wyleczyć Jaskra, ale nie za darmo.Uniwersum WiedźminaMutanci, wyprani z emocji bezpłodni odmieńcy, których sens życia sprowadza się do zabijania. Czy można się dziwić, że każdy porządny chłop chce mieć z nimi jak najmniej wspólnego? Że najchętniej zapomniałby o ich istnieniu? Niestety, nawet największy poczciwiec będzie musiał skorzystać z ich usług, kiedy strzyga rozerwie mu mućkę, a utopiec porwie babę. Nie ma bowiem lepszych łowców potworów nad wiedźminów.

Tak jak stwory na które polują, tak sami wiedźmini są reliktami przeszłości, niespokojnych czasów, kiedy w wyniku koniunkcji sfer do świata śmiertelników przeniknęła magia, a wraz z nią dobrodziejstwa i plagi, o których nie śniło się nawet najmądrzejszym starcom. Znakiem rozpoznawczym tych wojowników stały się dwa miecze, jeden stalowy na zwykłych łotrów i drugi srebrny, idealny na nawet największe plugastwa.

I choć szeregi wiedźminów zostały mocno przetrzebione, to wciąż żyw jest najlepszy z nich - Biały Wilk, Geralt z Rivii. Znany jako niezrównany mistrz fechtunku i tropiciel, przez lata zdołał się poznać również jako rozważny mężczyzna, którego osąd sytuacji uratował skórę niejednemu możnowładcy. Dlatego też, chociaż rozpaczliwie stara się pozostać neutralny wobec polityki, raz po raz wciągany jest w rozgrywki wyżej postawionych od siebie.

W jego przygodach nieraz towarzyszą mu jego wierni kompanii, jak Zoltan Chivay, krasnolud i przywódca kompanii najemników, czy Jaskier, bard, który swoim pięknymi balladami nieraz zapewnił sobie namacalną wdzięczność kobiet i niezrozumiałą wrogość ich partnerów. Wśród kompanów Geralta są także czarodziejki, rudowłosa Triss Merigold i Yennefer, najmłodsza członkini Rady Czarodziejów i ukochana Białego Wilka.

Ich ojczyzną są Królestwa Północy, miejsce, gdzie żądza władzy miesza się z hipokryzją i zdradą. Najpotężniejsi władcy podzielili między siebie ziemię i zazdrośnie strzegą ich przed innymi, jednocześnie fantazjując o powiększeniu własnej domeny. W tym celu utrzymują wielkie armie, a ich asem w rękawie są magowie. Łudzą się przy tym, że swoją koroną i monetami utrzymają w ryzach czarodziejów władających zaklęciami - błąd, który drogo kosztował niejednego władcę.

Tak jak możni mają swoje przywary, tak i lud Królestw Północy nie stroni od grzechu. Upojeni swoją pozycją ludzie z pogardą spoglądają na starsze rasy, takie jak elfy i krasnoludy. Rasizm i wyzysk bywają tak wielkie, że wyrażenie “nieludzkie warunki” nabrało nowego znaczenia. Część ze starszych ras postanowiła odpowiedzieć na terror terrorem, dając początek “Wiewiórkom”, organizacji, która mieczem i łukiem stara się wywalczyć dawno pogrzebaną godność.

Skonfliktowane, grzeszne, zapatrzone w siebie Królestwa Północy nie egzystują jednak w próżni. Na południu rozpościera Cesarstwo Nilfgaardu, którego żelazna ręką niebezpiecznie zbliża się do północnych ziem...


Cechy książki: • Pierwszy zbiór opowiadań o wiedźminie Geralcie i zarazem początek całego "cyklu wiedźmińskiego"
 • Niezwykła postać wiedźmina Geralta, specjalnie "wyhodowanego" i wyszkolonego zabójcy potworów
 • Unikalny świat łączący elementy klasycznego fantasy, słowiańskiego folkloru i znanych baśni oraz legend
 • Wartka akcja, ciekawe postaci i inteligentne, cięte dialogi
 • 9 marca 2017 Shagans,

  Gorąco Polecam

  Zakupiłem całą serię w tym fantastycznym wydaniu i jestem pełen podziwu za staranność zapakowania książek oraz faktury okładki i papieru. Jakość na wy... czytaj >
  Zakupiłem całą serię w tym fantastycznym wydaniu i jestem pełen podziwu za staranność zapakowania książek oraz faktury okładki i papieru. Jakość na wysokim poziomie, czas wysyłki również bardzo pozytywny.
  13 sierpnia 2016 XardoXGaming6532,

  Arcydzieło

  Polecam
  Polecam
  3 sierpnia 2015 wolfhart,

  Velerad klasnął w ręce.

  Opinia taka sama jak reszta, bo to arcydzieło.
  Opinia taka sama jak reszta, bo to arcydzieło.
 • 13 maja 2015 Pabblo,

  Gdzie ja byłem jak to się pisało

  Przyznaje się bez bicia do przeczytania sagi zdecydowałem się w oczekiwaniu na W3, Ostanie życzenie rozpoczyna cykl no i jest to lektura obowiązkowa j... czytaj >
  Przyznaje się bez bicia do przeczytania sagi zdecydowałem się w oczekiwaniu na W3, Ostanie życzenie rozpoczyna cykl no i jest to lektura obowiązkowa jestem już na Krwi elfów i nie mogę się oderwać a do premiery gry już tylko tydzień.
  21 lutego 2015 ElfikBook,

  Nowy świat

  Zbiór opowiadań Sapkowskiego sprawił, że pokochałam świat, który jest przedstawiony w całej "Sadze o Wiedźminie". Kreacja głównego bohatera jest wybit... czytaj >
  Zbiór opowiadań Sapkowskiego sprawił, że pokochałam świat, który jest przedstawiony w całej "Sadze o Wiedźminie". Kreacja głównego bohatera jest wybitna i realna. Nie mogę wyjść z podziwu nad mistrzowskim piórem Andrzeja Sapkowskiego. Jestem dumna, że w Polsce są takie "rodowite" powieści.

5.00

Na podstawie 5 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1