Widziałam (Okładka miękka)

Widziałam

Widziałam (Okładka miękka)

Oferta specjalna -21%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • to książka, która uzmysławia, że od zakończenia drugiej wojny światowej nie było ani jednego dnia pokoju
  • świat widziany oczyma pani Wiernikowskiej jest pełen cierpienia i przemocy
  • autorka od lat jest nieoceniona w obnażaniu wstydliwych tematów naszego świata

Kup na prezent
Korespondent wojenny. Rzadko jest nim kobieta. Maria Wiernikowska – znakomita dziennikarka – była w samym środku wydarzeń określanych słowem: piekło.

Czeczenia, Bośnia, Gruzja … Mijają lata i blakną wspomnienia. Jednak świadectwo rzeczywistości piekła jest tak samo palące. Szczególnie, gdy ma się świadomość, że obecnie na świecie toczy się ponad trzydzieści wojen i konfliktów zbrojnych. Piekło ma się dobrze. Zmieniają się tylko jego granice.


Maria Wiernikowska – karierę rozpoczęła w roku 1982 w Radio France International. Współpracowała również z BBC. Po 1989 roku wróciła do Polski, gdzie rozpoczęła współpracę z Polskim Radiem. Następnie współpracowała z Radiem Zet i „Gazetą Wyborczą”. Przez wiele lat była korespondentem Telewizji Polskiej – relacjonowała konflikty zbrojne a także klęski żywiołowe m.in. tzw. powódź tysiąclecia, która dotknęła Polskę w 1997 roku. Laureatka wielu nagród m.in. Kryształowego Zwierciadła oraz nagrody im. Dariusza Fikusa. Autorka książki Oczy czarne, oczy niebieskie. Z drogi do Santiago de Compostela (Wydawnictwo Zwierciadło 2013)

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Widziałam" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.