WEINBERG: VIOLIN CONCERTO & SYMPHONY NO. 4 (Płyta winylowa)

WEINBERG: VIOLIN CONCERTO & SYMPHONY NO. 4
 • Energetyzująca płyta znakomicie przyjęta przez międzynarodową krytykę teraz dostępna na winylu!
  Czy można zachować prestiż i elegancję, a jednocześnie wyjść na przeciw nowoczesności, nie tracąc tożsamości i najcenniejszych zdobyczy przeszłości? Kolekcja Warsaw Philharmonic odpowiada na to pytanie twierdząco.

  ŚWIATOWY WEINBERG.

  Polski kompozytor o żydowskich korzeniach, którego prześladowania i burzliwe losy życia zaprowadziły m.in. do ZSRR, poszerzając wprawdzie wachlarz muzycznych inspiracji, ale i skazując go na trudności oraz represje, to jedno z największych odkryć artystycznego świata ostatnich lat. Muzykę Weinberga wykonywano z sukcesem m.in. Wielkiej Brytanii, Austrii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Francji. Pojawia się także coraz więcej nagrań prezentujących dzieła tego kompozytora (Chandos, Olympia etc.), lecz wysokiej jakości interpretacje muzyki tego twórcy wciąż należą do atrakcyjnych rarytasów. Promocję jego dzieł aktywnie wspiera Instytut Adama Mickiewicza, którego działania zapoczątkowały zainteresowanie kompozytorem międzynarodowej publiczności i wykonawców. Weinberga już za życia porównywano do samego Szostakowicza, który był także jego mentorem. Faktycznie w jego muzyce można doszukiwać się podobnej mikstury melancholii i groteski. Wysmakowana, uwodzicielsko niepokojąca muzyka, osnuta jest wokół szerokich melodii, które dla Weinberga stanowiły serce i istotę kompozycji. Być może właśnie to sprawia, że jego dzieła znajdują coraz więcej zagorzałych fanów z całego świata.

  GRAMMY, KASPSZYK I WDECHY PUBLICZNOŚCI.
  Po zakończeniu wieloletniej współpracy z poprzednim dyrektorem, zwieńczonej nagrodą GRAMMY 2012, orkiestra zyskała nowego szefa artystycznego – maestro Jacka Kaspszyka, który nie tylko uważany jest za żywą legendę i jednego z najwybitniejszych artystów współczesnej estrady, lecz znany jest także z innowacyjnego podejścia do prezentacji muzyki klasycznej, czemu odbiorcy dali wyraz, przyznając mu w 2014 roku nagrodę „Wdechy Publiczności”!
  Zaledwie kilka miesiecy później Orkiestra Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jacka Kaspszyka podpisała ekskluzywny kontrakt artystyczny z prestiżową wytwórnią Warner. Logo Warner Classics pojawi się nie tylko na okładkach płyt wydawanych w Polsce. Najnowszy album „Warsaw Philharmonic: Weinberg Symphony No. 4 & Violin Concerto” już na początku 2015 roku znajdzie się także w międzynarodowej dystrybucji Warner Classics.

  NIEKONWENCJONALNE PIĘKNO, EMOCJE I ŚWIATOWY POZIOM NAGRANIA.
  Wyjątkowy album, którym Warsaw Phil rozpoczyna współpracę z wytwórnią, to także krok w stronę najgorętszych światowych trendów. Album prezentuje dzieła Mieczysława Weinberga – IV Symfonię a-moll op. 61 oraz Koncert skrzypcowy g-moll op. 67 w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej pod batutą Jacka Kaspszyka oraz z udziałem solisty – wybitnego wirtuoza, mieszkającego w Szwajcarii skrzypka rosyjskiego pochodzenia – Ilyi Gringoltsa.
  Nad jakością nagrania czuwali Andrzej Sasin i Aleksandra Nagórko. Wybitni reżyserzy dźwięku, laureaci nagrody Grammy, odpowiedzialni za wiele znakomitych realizacji polskich i zagranicznych wykonawców, współpracujący od lat m.in. z EMI Classics. Materiał na płytę (nagranie w formacie 96 kHz/24 bit) zarejestrowano w gmachu Filharmonii Narodowej w Warszawie, wykorzystując mikrofony: brauner VM1, schoeps, DPA, przedwzmacniacze i przetworniki Horus; system Pyramix (Merging Technologies).
  Przygotowując poligrafię tej niezwykłej kolekcji płytowej, zwracano uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Piękne opakowanie utrzymane jest w nowoczesnym, eleganckim, minimalistycznym stylu. Oryginalny digipack, który otwiera się w nietypowym, wertykalnym układzie, zawiera także dwie książeczki. Znalazły się w nich informacje poświęcone zarówno kompozytorowi, jak i artystom oraz krótka historia Filharmonii Narodowej, a także rzadko publikowane fotografie Weinberga pochodzące z archiwów spadkobierców (©Olga Rakhalskaya, dzięki uprzejmości Tommy’ego Perssona).
 • LP 1

  Strona 1
  1. Allegro molto
  2. Allegretto

  Strona 2
  1. Adagio
  2. Allegro risoluto


  LP 2

  Strona 1
  1. Allegro
  2. Allegretto

  Strona 2
  1. Adagio – Andantino
  2. Vivace

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"WEINBERG: VIOLIN CONCERTO & SYMPHONY NO. 4" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.