Warto być przyzwoitym (MP3)

Warto być przyzwoitym
JHistoryk, pisarz i polityk. Autorytet dla wielu Polaków, profesor Władysław Bartoszewski opublikował „Warto być przyzwoitym” po raz pierwszy w 1990 roku. Publikacja była wielokrotnie wznawiana, a teraz dostępny jest również, oparty na pierwszym wydaniu tego tekstu, audiobook w znakomitej interpretacji Zbigniewa Zapasiewicza.

Nagrania dotyczą głównie wspomnień z okresu wojny i Warszawy tamtego okresu. Usłyszymy o pierwszych dniach września 1939 roku, kilkuletniej walce z okupantami, obozie Auschwitz. Wszystko to widziane oczami samego autora, który doświadczył walki i pobytu w obozie koncentracyjnym.

To audiobook, który doskonale łączy w sobie biografię, podręcznik historii i teksty z zakresu etyki. Bartoszewski bowiem, choć nie mówi o tym wprost, wyłania się z tej opowieści jako osoba, która kierowała się dobrem kraju i innych przez całe życie i która za oczywiste uważa, że warto być przyzwoitym.

Ciepła, mądra rzecz o historii Polski i obraz Polaków na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci.

Władysław Bartoszewski jest uznanym dyplomatą, cenionym historykiem, badaczem dziejów Powstania Warszawskiego, prasy konspiracyjnej, pisarzem i publicystą, wykładowcą historii Polski na uniwersytetach polskich i niemieckich.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Warto być przyzwoitym" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.