Warszawa literacka lat międzywojennych (Okładka twarda)

Warszawa literacka lat międzywojennych

Warszawa literacka lat międzywojennych (Okładka twarda)

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • to urokliwa i klimatyczna książka wprowadzająca w stan zadumy
  • książka przedstawia portret stolicy Polski z okresu międzywojennego
  • to wspaniała, pełna sentymentalnych nastrojów książka

Kup na prezent
Warszawa literacka - twarze ludzi, których już nie ma, i adresy, które niekiedy, niby zapomniane, jednak w Warszawie przetrwały. Może warto przypomnieć, gdzie w Warszawie mieszkał niski poeta Leśmian czy malował niepoddający się łatwo klasyfikacjom Witkacy.

Niektórzy wcale nie lubili Warszawy, jak Stanisław Przybyszewski, ale to miasto dało im namiastkę lepszego życia i poczucie względnej stabilizacji. Nie żyli długo, jak Zbigniew Uniłowski, ale barwnie i szczęśliwie, otoczeni blaskiem przedwojennych kawiarni. Spragnieni docenienia, jak Witold Gombrowicz, krytyczni w oczekiwaniu katastrofy wrześniowej, która miała nastąpić.

Autorkę inspirowały kobiety, jak Maria Dąbrowska, wieloletnia mieszkanka Warszawy. Ale i Poznanianka z konieczności Kazimiera Iłłakowiczówna. Każdy z tych literatów zasługuje na uwagę i chwilę zamyślenia. Stąd Witold Gombrowicz obok Marii Ukniewskiej. Świat girlasek przedwojennych Warszawy i sceny szkolne z Ferdydurke mieszają się wieloma twarzami Zofii Nałkowskiej czy karierą Tadeusza Dołęgi-Mostowicza w Warszawie.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Warszawa literacka lat międzywojennych" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.